JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU – WOJEWÓDZKIE DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE

Jednośladem bezpiecznie do celu – wojewódzkie działania profilaktyczne, prowadzone będą w dniach od 9 kwietnia do 31 października 2021 roku. Ich rozpoczęcie zbiega się z otwarciem sezonu rowerowego.

Sprzyjające warunki atmosferyczne zachęcają miłośników jednośladów, aby ruszać w drogę. Wkrótce na drogach naszego województwa będziemy mogli zobaczyć coraz więcej kierujących rowerami i motorowerami, którzy wybrali taką formę spędzania wolnego czasu czy też dojazdu do pracy. Nie ważne czy prowadzimy samochód, motocykl czy rower – pamiętajmy  o zachowaniu zdrowego rozsądku i wzajemnego szacunku na drodze.

Celem akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu” jest przede wszystkim:

  • przypominanie i uświadamianie motocyklistom, motorowerzystom i rowerzystom, że niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, w tym niedostosowanie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, niezachowanie bezpiecznej odległości czy też nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu to najczęstsze przyczyny wypadków, których sprawcami są użytkownicy jednośladów;
  • kształtowanie właściwych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego oraz promowanie dbania o własne bezpieczeństwo na drodze poprzez stosowanie właściwego ubioru chroniącego szczególnie motorowerzystów i motocyklistów, używanie certyfikowanych i dopasowanych kasków, jak również elementów odblaskowych;
  • wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

O popularności szczególnie rowerów, motorowerów czy motocykli decyduje wiele elementów. Do głównych należą m. in. możliwość sprawnego przemieszczania się po zatłoczonych ulicach miast, łatwe parkowanie, styl życia czy pasja.

Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego. Zarówno kierujący samochodami jak i jednośladami maja takie same prawa na drodze. Pamiętajmy, żę bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. Wzajemny szacunek i zdrowy rozsądek kierujących, pomoże każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

 

PODDĘBICCY POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ O OBOWIĄZUJĄCYCH OBOSTRZENIACH I DALEJ PROWADZĄ DZIAŁANIA NA RZECZ COVID-19

W związku z rosnącym poziomem rozprzestrzeniania się koronawirusa, policjanci sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do wprowadzonych obostrzeń. Jest to niezwykle istotne w zahamowaniu zachorowań. Apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność, współpracę i przestrzeganie wprowadzonych zaleceń, bo służą one ochronie życia i zdrowia nas wszystkich!

Funkcjonariusze wspólnie z pracownikami innych służb, dokonują sprawdzeń placówek handlowych, obiektów gastronomicznych, hoteli, siłowni i klubów fitness. Mundurowi dbają również o bezpieczne przemieszczanie się osób podróżujących środkami komunikacji. Przestrzeganie zasad i obostrzeń związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania pandemii, jest niezwykle istotne. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Apelujemy o postępowanie zgodnie z obowiązującym prawem, pamiętając o obowiązku zakrywania ust i nosa, zachowywaniu odpowiednich odległości oraz o stosowanie się do wszelkich zaleceń i ograniczeń.

źródło:http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PODDĘBICCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WŁAMANIAMI

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Aby pozostawiły tylko radosne wspomnienia, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego majątku przed wyjazdem. W dniu Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów poddębicki dzielnicowy informował mieszkańców

ZAPROSZENIE NA ZAWODY STRAŻACKIE

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zmagania druhów ochotników z terenu Gminy Poddębice odbędą się w niedzielę 30 czerwca br. w Niemysłowie. Początek zaplanowano na godz. 12.   KLUB STRZELECKI RCS