Idziesz na grzyby – zabierz ze sobą telefon

0
89
views

Policja apeluje, aby na grzyby wybierać się w towarzystwie innych osób, nie wchodzić do lasu tuż przed zapadnięciem zmroku, dokładnie zapamiętać miejsce zaparkowania samochodu i nazwę miejscowości. W razie zagubienia drogi, nie należy panikować i zachowywać się racjonalnie.

Jesień to sezon wysypu grzybów w lesie, zatem amatorów grzybobrania nie brakuje. Jest to także czas, gdy  nasilają się zgłoszenia dotyczące zaginięć osób.  Doświadczenia z ubiegłych lat pokazują jednoznacznie, że wiele osób w sposób nieprzemyślany wybiera się do lasu. Najczęściej są to starsze osoby, które  straciły orientację w terenie i nie potrafią odnaleźć drogi powrotnej do domu. Sytuacja staje się niebezpieczna, kiedy osobę w lesie np.: wymagającą przyjmowania stałych lekarstw zastaje zmrok,  stanowi to zagrożenie dla jej zdrowia. Dlatego policja zawsze wszczynana poszukiwania zaginionego. Do akcji angażowani są funkcjonariusze wszystkich komórek organizacyjnych policji oraz strażacy a nawet leśnicy, aby jak najszybciej dotrzeć do osoby potrzebującej pomocy.

Zapamiętaj…

Warto zadbać o odpowiednie przygotowanie do wyprawy, m.in.:  przeciwdeszczowa odzież, woda, posiłek, opatrunek oraz leki – w przypadku ich stałego przyjmowania.

Zaleca się, aby zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy, który w razie potrzeby posłuży do wezwania pomocy.

źródło: poddebice.policja.gov.pl

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ