Hotel Termalny Uniejów oficjalnie otwarty

0
263
views

Nowy obiekt noclegowy w Uniejowie Hotel Termalny Uniejów, położony tuż przy plaży nad rzeką Wartą, został oficjalnie otwarty w środę 15 stycznia 2020 roku.

W kameralnym otwarciu poprowadzonym przez menagera obiektu – Pana Dawida Krakowskiego uczestniczyli: właściciele obiektu – Państwo Szafarzowie, przedstawiciele Samorządu – Burmistrz Uniejowa – Pan Józef Kaczmarek i Radni Rady Miejskiej w Uniejowie, księża parafii Uniejów, reprezentanci firm, stowarzyszeń i mediów.

Pani Emilia Szafarz opowiedziała historię skąd zrodził się pomysł na kupienie funkcjonującej wtedy w 2008 roku restauracji pod nazwą „Termalna”, wybudowanej przez gminę Uniejów i zarządzanej przez Spółkę „Termy Uniejów”.

W pewnym momencie naszego życia przyjechałyśmy z córką na obiad niedzielny do zamku i zobaczyłyśmy na restauracji, która istniała wtedy ogłoszenie, że jest do sprzedania. Wydawało nam się, że zakup restauracji jest tak szalonym biznesem, że innego nie można sobie wymarzyć. Całe popołudnie, wieczór i noc miałyśmy wizje najróżniejsze. Zadzwoniłam w poniedziałek do Urzędu Miasta i Pan Burmistrz potwierdził, że restauracja jest oczywiście do sprzedania. Zapoznaliśmy się z ofertą, przystąpiliśmy do przetargu i tak się nasze losy potoczyły… W trakcie, z czasem okazało się, że nie jest to biznes wystarczający, dlatego postanowiliśmy, że pobudujemy hotel. Cieszymy się bardzo. Cała nasza rodzina jest zaangażowana w ten biznes. Robimy to z ogromnym sercem i chwilami wydaje nam się, że nie pokonamy czegoś, ale to nieprawda, ponieważ siły mamy dużo. Chcemy tutaj być, być widoczni i czuć się mieszkańcami Uniejowa.

Głos zabrał włodarz Uniejowa, który opowiedział o pierwszej inwestycji, która powstała w tym miejscu:

Ta pierwsza inwestycja gminna spowodowana była tym, że w tym miejscu stała „Pizza z Pieca”, drewniany, mały baraczek, bezpośrednio przy plaży. Gminie zależało na tym, aby ten teren uporządkować, a że nie można było otrzymać środków na inne działalności, podjęliśmy się takiej nietypowej jak na gminę, czyli budowy restauracji. Nie jesteśmy powołani do prowadzenia działalności gospodarczej. Był to wymóg chwili, bo można było otrzymać dofinansowanie i dobrze tą działkę zagospodarować. W ten sposób narodził się pomysł tego pierwszego obiektu, który Państwo nabyliście, za co serdecznie dziękuję. Gdyby nie firma, która przyszła aż z gór z Podkarpacia i zgodziła się za tamtą cenę wybudować tą pierwszą inwestycję, bo wszyscy tutaj stawiali dużo wyższe warunki, nie powstała by ona. Cena zakupu przez Państwa inwestycji była wysoka, ale miejsce za to wyjątkowe, jak w Sopocie przy molo.

Obiekt hotelowy to połączenie niezwykłej architektury futurystycznego budynku w kształcie okrętu wyłaniającego się znad brzegu Warty z pięknym widokiem z okien na pejzaż zabytkowego parku oraz rzeki. Hotel położony jest jedynie minutę drogi od kompleksu basenowego i parę metrów od zamku. Posiada on 20 komfortowo wyposażonych pokoi, które gwarantują udany pobyt i relaks na najwyższym poziomie. Oferuje organizację spotkań  biznesowych, konferencji, szkoleń. Nowa odsłona Restauracji „Termalna” wzbogacona została o naturalne, certyfikowane produkty ekologiczne.

www.hoteltermalny.pl

Galeria zdjęć przedstawia zagospodarowanie terenu i przekształcanie się inwestycji w latach 2006-2019:

 

(MP)

źródło: Gmina Uniejów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ