Handel w niedzielę. W mikołajki sklepy będą otwarte

Rząd wprowadza 6 grudnia niedzielę handlową. Dodatkowa niedziela bez zakazu ma zmniejszyć liczbę klientów robiących przedświąteczne zakupy w tym samym czasie.

Jak wynika z projektu nowych przepisów niedziela 6 grudnia będzie niedzielą handlową – podaje PAP Biznes. Jak jednak zaznacza ustawodawca ma być to rozwiązanie „epizodyczne”.

„Okres przedświąteczny, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia, jest okresem, w którym liczba klientów dokonujących zakupów jest znaczna” – czytamy w uzasadnieniu. „Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 r.”.

Jak wyjaśnia ustawodawca, z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej.

W tym roku są przewidziane jeszcze dwie niedziele handlowe, przypadające w dniu 13 i 20 grudnia 2020 r.

źródło: money.pl

 

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PODDĘBICCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WŁAMANIAMI

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Aby pozostawiły tylko radosne wspomnienia, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego majątku przed wyjazdem. W dniu Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów poddębicki dzielnicowy informował mieszkańców

ZAPROSZENIE NA ZAWODY STRAŻACKIE

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zmagania druhów ochotników z terenu Gminy Poddębice odbędą się w niedzielę 30 czerwca br. w Niemysłowie. Początek zaplanowano na godz. 12.   KLUB STRZELECKI RCS