Eliminacje do Mistrzostw Świata w Noszeniu Żon

 

 

 

To oni pojadą na Mistrzostwa Świata w Noszeniu Żon do Finlandii

2 czerwca na plaży w Uniejowie odbyły się pierwsze polskie eliminacje do Mistrzostw Świata w Noszeniu Żon, które od 1992 r. odbywają się w Sonkajärvi w Finlandii. Zwycięska para z Uniejowa wygrała beczkę piwa oraz w lipcu wyjedzie na zawody w Finlandii.

Pierwszą edycję eliminacji do Mistrzostw Świata w Noszeniu Żon zorganizowała Gmina Uniejów oraz Geotermia Uniejów. Imprezę zorganizowano przy okazji cieszącego się coraz większą popularnością Biegu EXTERMYNATOR, którego czwarta edycja odbyła się tuż przed startem ,,biegu z żonami”.

Zawody,w których wzięło udział sześć par odbyły się na specjalnie przygotowanym torze, według wytycznych Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata w Finlandii. Długość piaszczystego toru wynosiła ponad 250 metrów i znalazły się na przeszkody w postaci płotków oraz trasy przez rzekę. W biegu startowały pary i wbrew nazwie biegu, nie musiały być to małżeństwa. Mężczyźni, którzy musieli pokonać trasę w jak najszybszym czasie, nieśli kobietę na plecach lub na rękach.

REKLAMA

Najszybszą parą okazała się para z Uniejowa – Marta Kozanecka i Artur Świstek, która jako jedyna pokonała trasę w czasie poniżej dwóch minut. Taki wynik pozwolił zwycięzcom wygrać eliminacje i w ten sposób reprezentować Uniejów w lipcowych zawodach w mieście Sonkajärvi. Dodatkową nagrodą była 50 litrowa beczka piwa.

Zawody w Finlandii również mają oryginalną nagrodę, zwy­cięz­ca biegu otrzy­mu­je tyle piwa, ile waży kobieta z którą startuje zawodnik. Tor, na którym będą startować zawodnicy w Finlandii ma 253,5 metra, posiada 2 suche przeszkody oraz jeden rów z wodą o głębokości około 1 metra. Poza zwycięzcami biegu publiczność wybiera jeszcze nagrody specjalne dla najsilniejszego męża i dla najsympatyczniejszej pary, oraz wyróżnienie za najciekawszy kostium.

źródło: uniejow.net.pl

 

 

 

 

 

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PODDĘBICCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WŁAMANIAMI

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Aby pozostawiły tylko radosne wspomnienia, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego majątku przed wyjazdem. W dniu Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów poddębicki dzielnicowy informował mieszkańców

ZAPROSZENIE NA ZAWODY STRAŻACKIE

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zmagania druhów ochotników z terenu Gminy Poddębice odbędą się w niedzielę 30 czerwca br. w Niemysłowie. Początek zaplanowano na godz. 12.   KLUB STRZELECKI RCS