DZIEJE SIĘ W POWIECIE

0
129
views

XVII Piknik Sołtysów Gminy Uniejów zorganizowano 12 sierpnia 2018 roku w Ostrowsku. Podczas pikniku w dziesięciu konkurencjach rywalizowało siedem drużyn, które między innymi ,,zwijały asfalt”, rzucały jajkami i układały piramidy z puszek.

W tym roku rywalizowało ze sobą 6 drużyn, które reprezentowały sołectwa z Ostrowska, Felicjanowa, Pęgowa, Wielenina, Woli Przedmiejskiej i Lekaszyna oraz ekipa radnych Gminy Uniejów. Najlepsze okazały się drużyny z Wielenina i Ostrowska, które otrzymały ufundowane przez Burmistrza Uniejowa Józefa Kaczmarka, nagrody w postaci dofinansowania w kwocie 2000 zł na wycieczki. Drugie miejsce zajął Pęgów, który otrzymał dofinansowanie w kwocie 1500 zł, a trzecie Lekaszyn, który otrzymał 1000 zł. Pozostałe drużyny uczestniczące w siedemnastym pikniku w Ostrowsku otrzymały po 500 zł dofinansowania do organizowanych przez siebie wycieczek. Warto dodać, że dla reprezentantów Wielenina to już trzecia wygrana z rzędu.

Po zmaganiach konkursowych na scenie wystąpił Zespół Śpiewaczy „Włościanki” z Wielenina. Organizatorami XVII Pikniku Sołtysów byli: Burmistrz Miasta Uniejów, Radni Rady Miejskiej w Uniejowie, Rada Sołecka Wsi Ostrowsko, OSP w Ostrowsku, PGK „Termy Uniejów”, MGLSK Termy Uniejów/Ostrowsko oraz MGOK w Uniejowie.

 

Trzecia impreza z cyklu „Nordic Walking jest dla Ciebie! Pomaszeruj przez łódzkie” w ramach projektu adresowanego do wszystkich, którzy chcą poznać prawidłową technikę Nordic Walking i spróbować marszu z kijami odbyła się 12 sierpnia 2018 roku w Uniejowie. W sportowej zabawie udział wzięło 75 osób.

W ramach projektu zaplanowano pięć imprez na terenie województwa łódzkiego. Po  Wieluniu i Pabianicach, w słoneczną niedzielę miłośnicy Nordic Walking spotkali się tym razem w Uniejowie. Przed kilkukilometrowym marszem uczestnicy zostali podzieleni na grupy – zaawansowaną i początkującą, w których odbyli rozgrzewkę i krótką lekcję pod okiem doświadczonych instruktorów i sędziów – Janusza Grzebskiego i Zdzisława Jaskólskiego.

Wszyscy uczestnicy imprezy „Nordic Walking jest dla Ciebie! Pomaszeruj przez łódzkie” otrzymali na mecie pamiątkowe medale oraz zdrowe przekąski i napoje od partnera wydarzenia. Kolejne marsze w Piotrkowie Trybunalskim – 23 września 2018 r. i w Sieradzu – 14 października 2018 r.

źródło: uniejów.net.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ