Montaż elementów małej architektury na placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Dalikowie
Montaż elementów małej architektury na placu zabaw
przy Szkole Podstawowej w Dalikowie
Na realizację zadania Gminie Dalików została udzielona z budżetu Województwa Łódzkiego pomoc finansowa w formie dotacji celowej przeznaczona na dofinansowanie zadań w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej.
Wartość ogólna zadania: 97 762,87 zł
Źródła finansowania zadania:
– budżet Województwa Łódzkiego: 65 000,00 zł
– środki Gminy Dalików: 32 762,87 zł
Zakres zadania:
- wyposażenie placu zabaw w następujące elementy: mostek linowy, przeplotnia, system modułowy I (wieże z podestami, ześlizgi, rura zjazdowa, ściany wspinaczkowe, równoważnia, tunel rurowy), system modułowy II (wieże z podestami, ześlizg, trap wejściowy, drabinka łukowa, rura zjazdowa)
- wykonanie korytowania i żwirowania terenu
Termin realizacji: 2019 rok
Beneficjent zadania: Gmina Dalików
Kino Remiza spotkanie 7
Kino Remiza w Poddębicach
Film „Dobra zmiana” + spotkanie z reżyserem Konradem Szołajskim
7.12.2019
Godz. 15.00
Poddębicki Dom Kultury i Sportu
kafeteria- dół
Wstęp wolny
Projekt Kino Remiza polega na organizacji projekcji filmów polskich w Poddębicach i gminie, głównie w remizach strażackich, ale też w Ogrodzie Zmysłów czy pałacu – siedzibie Domu Kultury.
Projekt jest dofinansowany ze środków MKiDN w ramach programu Kultura dostępna.
Kino remiza spotkanie 8
Kino Remiza w Poddębicach
Film „Pokot” Agnieszki Holland
8.12.2019
Godz. 16.00
Remiza w Chropach
Wstęp wolny
Projekt Kino Remiza polega na organizacji projekcji filmów polskich w Poddębicach i gminie, głównie w remizach strażackich, ale też w Ogrodzie Zmysłów czy pałacu – siedzibie Domu Kultury.
Projekt jest dofinansowany ze środków MKiDN w ramach programu Kultura dostępna.
źródło: pdkis.poddebice.pl
Źródło: facebook Dudziński Błażej
Mikołajkowy weekend atrakcji w Termach
W tym roku Mikołajki w Uniejowie potrwają cały weekend. Rozpoczną się w piątek 6 grudnia, a zakończą dopiero w niedzielę. Na jakie atrakcje można liczyć?
Zniżki na basen dla dzieci
Stało się już tradycją, że 6 grudnia, każde dziecko w czapce mikołajce może liczyć na zniżki na wejście do kompleksu termalno – basenowego. Ponadto dzieci z placówek oświatowych z terenu gminy Uniejów mogą liczyć na spotkanie z Mikołajem.
Żywa szopka
Od 6 grudnia będzie można podziwiać żywą szopkę bożonarodzeniową, do której od kilku lat zwierzęta dostarcza ZOO Safari w Borysewie. Ta wyjątkowa dekoracja świąteczna jest nie lada atrakcją, chętnie odwiedzaną zarówno przez małych i dużych. Również i w tym roku, urokliwy żłóbek będzie dostępny dla zwiedzających aż do 6 stycznia, a więc święta Trzech Króli.
Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber zaprasza na Jarmark produktów lokalnych, ekologicznych i tradycyjnych
Od piątku do niedzieli, 6-8 grudnia, pomiędzy godziną 12:00 a 18:00 na terenie przed Termami Uniejów można będzie zaopatrzyć się między innymi w takie produkty jak: wędliny, ryby, chleby, ciasta, powidła, miody, sery, soki, jaja, makarony i wiele innych. Lokalne Koła Gospodyń Wiejskich raczyć nas będą gorącymi pierogami, zupami i innymi domowymi daniami z przepisu naszych babć. Wszystkie sprzedawane produkty pochodzą z gospodarstw ekologicznych, tradycyjnych prowadzonych na terenie województwa łódzkiego, a większość z nich wpisana jest na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Poza produktami spożywczymi będzie możliwość kupienia unikalnych ozdób świątecznych i drobnych upominków, które mogą stać się oryginalnym i wyjątkowym prezentem świątecznym, wykonanym własnoręcznie przez twórców ludowych.
Jeśli cenią Państwo wysoką jakość spożywanych potraw i chcą zaskoczyć swoich gości przy wigilijnym stole – nie może Państwa zabraknąć na naszym Jarmarku.
A.Ow.
Dzień Głośnego Czytania w Wieleninie
„Kaczka dziwaczka” i „Słoń Trąbalski”’- ona szalona, on zapominalski. „Kłamczucha” i „Samochwała” – jedna kłamała, druga w kącie stała…
Wszyscy oni, i nie tylko oni, byli bohaterami imprezy czytelniczej „Klasyka dla smyka”, która odbyła się 3 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Wieleninie. W myśl słów Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najwspanialsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” corocznie w naszej szkole obchodzimy Dzień Głośnego Czytania. Główną rolę, obok uczestniczących w edukacyjnej zabawie dzieci, pełnił Jan Brzechwa i Julian Tuwim, których kultowe wiersze towarzyszyły najmłodszym w tym wyjątkowym dniu. W magiczny świat poezji uczniów wprowadzili: organizatorka – Jolanta Kwaśniewska, zaproszeni goście i nauczyciele naszej szkoły – Pan Janusz Kosmalski, Pan Witold Owczarek, Pan Wojciech Głowacki, Pan Piotr Kozłowski, Pani Elżbieta Goszczyk, Pani Beata Czerwińska i Pani Marzena Antczak.
Imprezę czytelniczą rozpoczęliśmy wysłuchaniem pięknego utworu Czesława Niemena „Wspomnienie”. Wielu z nas nuci jesienią wersy „Mimozami jesień się zaczyna…” nie wiedząc nawet, że są to słowa Juliana Tuwima. „Nagle – gwizd! Nagle – świst! Para – buch Koła – w ruch!…” I tak ruszyła Lokomotywa. W wyjątkowej scenerii uczniowie wysłuchali znanego wiersza Juliana Tuwima. Na scenie nie zabrakło dymiącej, mknącej lokomotywy”. Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę…” – to kolejny utwór, który został odczytany przez naszych lektorów. Następnie czytający wspaniale zagrali role warzyw w przedstawieniu wiersza „Na straganie”, a na zakończenie zaprezentowali swoje zdolności aktorskie, czytając indywidualnie najbardziej popularne wiersze. Uśmiech na twarzy dzieci podczas czytania tłumaczył wszystko – podobało się! Uczniowie entuzjastycznie też odpowiadali na liczne pytania „Zgaduj- zgaduli” dotyczące przeczytanych tekstów.
Celem naszego spotkania było zachęcanie dzieci i młodzieży do sięgania po książkę, jako sposobu na pożyteczne spędzanie wolnego czasu, bo ciekawie jest przenieść się w świat wyobraźni, w którym kto czyta, ma piękne sny… Pamiętajmy: „Dzień bez książki jest dniem straconym”.
Miłym akcentem naszej imprezy były słodkości ufundowane przez firmę K-FLEX. Dziękujemy zaproszonym gościom za poświęcony czas i zaangażowanie się w naszą akcję.
Jolanta Kwaśniewska
Koncert „Z Wysokości” w wykonaniu Uniejowskiej Grupy Integracyjnej
„Z Wysokości” – tak nazywa się tegoroczna propozycja artystyczna Uniejowskiego Stowarzyszenia Aktywni skierowana do dzieci, młodzieży oraz osób z niepełnosprawnością. Ze wsparciem licznych przyjaciół, szczególnie patronów honorowych, po raz kolejny w uniejowskiej Kolegiacie można będzie usłyszeć młodych, uzdolnionych artystów z naszej gminy. Ponad 50-cio osobowej grupie przygrywać będą lokalni instrumentaliści, na czele z Mistrzem Organów Hammonda – Pawłem Serafińskim. Grupie towarzyszyć będą zaproszone, wybitne wokalistki: Ula Kowalska – laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, finalistka programu Mali Giganci oraz polskich preselekcji do Eurowizji Junior 2017, a także Aleksandra Nykiel – laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki oraz laureatka Szansy na Sukces. Opole 2019.
Koncert odbędzie się 8 grudnia 2019 roku (niedziela) w Kolegiacie w Uniejowie, a rozpocznie o godz.18.00.
Projekt dofinansowano w ramach Programu Mikrogranty „Łódzkie na plus” 2019 realizowanego przez Centrum OPUS, finansowanego ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.
źródło: Gmina Uniejów