DZIECI Z PODSTAWÓWKI W PODDĘBICKIEJ KOMENDZIE

0
15
views

Policyjną jednostkę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Poddębicach. Najmłodsi poznali miejsce pracy mundurowych „od kuchni” oraz zobaczyli sprzęt wykorzystywany do codziennej służby. Podczas spotkania nie zabrakło również rozmów o bezpieczeństwie.

10 stycznia 2023 roku wizyta piątoklasistów w Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach upłynęła pod znakiem wielu atrakcji i wrażeń. Uczniowie obejrzeli niebieski pokój, którego wygląd przypomina domowy, dziecięcy kącik zabaw oraz siłownię, wyposażoną w sprzęt do utrzymania dobrej kondycji fizycznej. Zapoznali się z pracą dyżurnego policji, miejscem przyjmowania zgłoszeń oraz strzelnicę. Wiele emocji wzbudziło zwiedzanie  pomieszczeń policyjnego aresztu oraz wykład technika kryminalistyki, który zaprezentował jak zabezpieczać ślady linii papilarnych. Dzieci miały także okazję poddać się daktyloskopii, czyli odbiciu linii papilarnych palców dłoni. Wizyta w jednostce nie mogła się odbyć  bez prezentacji radiowozu i jego wyposażenia. Każdy mógł obejrzeć sprzęt wykorzystywany do zadań służbowych. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane słodkościami.

mł.asp Sylwia Kaźmierczak

 

WYKAZ PUNKTÓW KONTROLI AUTOBUSÓW – FERIE 2023

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

BRD KGP

PLIKI DO POBRANIA

,źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ