DZIAŁANIA PRĘDKOŚĆ

0
19
views

27 kwietnia 2022 roku na terenie całego kraju będą prowadzone działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą „Prędkość” Tego dnia policjanci ruchu drogowego skupią swoją uwagę w głównej mierze na tych kierujących którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości, nie oznacza to że, inne zachowania niezgodne z prawem będą umykały ich uwadze.

27 kwietnia 2022 roku od wczesnych godzin porannych policjanci drogówki będą przeprowadzali działania skupione na ujawnianiu wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem przepisów  dotyczących ograniczeń prędkości. Mundurowi , którzy pełnią służbę w drogówce, a szczególnie Ci którzy pełnią ją w ramach grupy „SPEED”, będą prowadzić  kontrole pojazdów w tych miejscach, gdzie występuje największe zagrożenie wypadkami z tytułu jej  nieprzestrzegania

W służbie policjanci wykorzystują  pojazdy wyposażone w wideorejestratory, a także ręczne mierniki prędkości z wizualizacją.  Od lat prędkość jest jednym z decydujących czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i to co istotne na  skalę powstałych  skutków. Poruszając się po drogach nie zapominajmy,  że kierujący, który nie stosuje się do określonych przepisami ograniczeń prędkości, lub jadą z prędkością niezapewniającą panowania nad pojazdem zagrażają nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Ma to wielkie znaczenie gdy w zdarzeniu   udział bierze  pieszy, rowerzysta osoba kierująca hulajnogą.  W przypadku niechronionego  uczestnika ruchu drogowego   dla którego nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierującego zawsze  zmniejszy szanse na przeżycie.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości nie tylko w dniu prowadzonej przez policjantów akcji ale cały rok.

asp. sztab.  Marzanna Boratyńska WRD KWP w Łodzi

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ