DACHOWANIE RENAULTA. KIEROWCA PIJANY I Z ZAKAZEM

0
19
views

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 52-latek kierujący renault, który spowodował zdarzenie drogowe. Mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

5 lipca 2021 roku o godzinie 3:10, dyżurny poddębickiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Wilczków w gminie Poddębice. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 52-letni kierowca renault stracił panowanie nad pojazdem. Auto zjechało do przydrożnego rowu, gdzie dachowało. W wyniku zdarzenia drogowego, kierujący przewieziony został do szpitala. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mężczyzny, okazało się, że prowadził samochód mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. To jednak nie był koniec jego przewinień. Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, mieszkaniec gminy Poddębice posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Niestety pomimo wielokrotnych apeli policji o powstrzymanie się od kierowania samochodami na „podwójnym gazie” na drogach naszego powiatu wciąż pojawiają się tacy nieodpowiedzialni kierowcy, którzy narażają nie tylko siebie ale i innych na niebezpieczeństwo. Policja w takich sytuacjach działa restrykcyjnie i stanowczo.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ