Czas na poważne granie

7
79
views

 

 

 

 

 

 

11 marca (SOBOTA) godz. 14 BYCZYNA

LKS Termy Ner Poddębice – Andrespolia Wiśniowa Góra

 

Nieco ponad 24 godziny pozostały do inauguracji rozgrywek łódzkiej czwartej ligi. W nadchodzącą sobotę (11 marca) zawodnicy Term Neru podejmą Andrespolię Wiśniowa Góra. Spotkanie zostanie rozegrane w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Byczynie. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 14. Zawody poprowadzi Bartosz Banasiak z Wydziału Sędziowskiego Łódź.

Po rundzie jesiennej biało-zielono-czerwoni plasują się na dwunastym miejscu z dorobkiem dwudziestu pięciu „oczek”. Nasz sobotni rywal zdołał jak dotąd zgromadzić o sześć punktów mniej, co pozwala na piastowanie szesnastej lokaty. Jesienna konfrontacja zakończyła się wygraną Term Nery 3:1. Gole w tamtym spotkaniu zdobywali Łukasz Dynel (z rzutu karnego), Patryk Olszewski oraz Przemysław Różycki. Z kolei, dla wiśniowogórzan trafił Igor Świątkiewicz. Warto dodać, że poddębiczanie od 30 minuty grali w liczebnym osłabieniu, bowiem drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Patryk Gniadzik.

W okresie przygotowawczym podopieczni trenera Witolda Kurzawy rozegrali pięć meczów kontrolnych, notując trzy zwycięstwa, remis oraz porażkę. Zielono-biało-niebiescy wygrali z Polonią Piotrków, Zjednoczonymi Stryków oraz Mechanikiem Radomsko, czyli rywalami w walce o ligowy byt. Wiśniowogórzanie zremisowali z LKS Kwiatkowice oraz ponieśli porażkę z liderem piotrkowskiej klasy okręgowej – Stalą Niewiadów. Andrespolia w tych konfrontacjach zdobyła osiem goli, tracąc pięć. Najskuteczniejszym strzelcem naszego sobotniego rywala w tym okresie był Piotr Michalski, autor dwóch trafień.

Wyniki meczów kontrolnych Andrespolii:
Polonia Piotrków Trybunalski – Andrespolia Wiśniowa Góra 2:3 (0:2)
Bramki: Eryk Sulikowski, Robert Ornafa – Piotr Michalski 2, Mariusz Rachubiński
Andrespolia Wiśniowa Góra – Stal Niewiadów 1:2 (1:1)
Bramka dla Andrespolii: Wojciech Kawula
Zjednoczeni Stryków – Andrespolia Wiśniowa Góra 0:1 (0:0)
Bramka: Patryk Sławiński – rzut karny
Andrespolia Wiśniowa Góra – LKS Kwiatkowice 1:1 (1:0)
Bramki: Mateusz Lubczyński – Łukasz Patora
Andrespolia Wiśniowa Góra – Mechanik Radomsko 2:1 (1:0)
Bramki: Damian Kopa, Rafał Kuchciak – Kamil Pisarek

Z kolei, poddębiczanie przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczęli 14 stycznia. W tym czasie rozegrali sześć meczów sparingowych, w których zanotowali cztery zwycięstwa, remis oraz porażkę. Piłkarze Term Ner mierzyli się z innymi czwartoligowcami, zarówno ligowymi rywalami, jak i zespołami z ościennych województw. Biało-zielono-czerwoni zdobyli łącznie czternaście goli, tracąc sześć. W czterech konfrontacjach podopieczni trenera Michała Bistuły zdołali zachować czyste konto. Najskuteczniejszym graczem okresu przygotowawczego jest Łukasz Dynel, autor sześciu trafień. Cztery bramki dołożył Adam Konieczny, a po jednym Kamil Bartos, Patryk Krymarys, Dominik Pecyna oraz Przemysław Różycki.

Wyniki sparingów Term Neru:
Termy Ner Poddębice – Zjednoczeni Gmina Bełchatów 1:0 (1:0)
Bramka: Patryk Krymarys
Termy Ner Poddębice – Zawisza Rzgów 2:2 (0:0, 0:1; 2:1)
Bramki: Łukasz Dynel, Przemysław Różycki – Przemysław Szubert, Łukasz Wiśniewski
Termy Ner Poddębice – Kujawianka Izbica Kujawska 3:0 (2:0)
Bramki: Łukasz Dynel, Adam Konieczny 2
Termy Ner Poddębice – LKS Kwiatkowice 2:0 (1:0)
Bramki: Adam Konieczny, Kamil Bartos
Termy Ner Poddębice – Kujawianka Izbica Kujawska 1:4 (1:2)
Bramki: Łukasz Dynel – Oleg Tabaka, Michał Biernacki, Kamil Kwiatkowski, Przemysław Kowalski
Termy Ner Poddębice – Wicher Dobra 5:0 (5:0)
Bramki: Łukasz Dynel 3, Dominik Pecyna, Adam Konieczny

Smaczku sobotniej konfrontacji może dodać fakt, że zimą do Andrespolii przeniósł się starszy z braci Bartosińskich, Bartosz. 21-latek ma wzmocnić rywalizację na pozycji bramkarza, gdzie do tej pory niepodzielnie rządził Dawid Kulpa.

źródło: termyner.poddebice.pl

 

 

LIGA TYPERÓW

Wraz z inauguracją ligi na trawie, rusza także liga typerów do uczestnictwa w której, zapraszamy wszystkich chętnych. Każdy zainteresowany wzięciem udziału, powinien wymyśleć swój nick, wpisując w komentarzach, oraz wpisuje swój adres e-mail i wypisuje swoje typy. Do obstawiania będzie co tydzień sześć meczów naszych drużyn a zaczynamy od jednego, pierwszego naszego zespołu, który inauguruje najszybciej.

 

punktacja:

5 pkt. dokładny wynik

3 pkt. wynik remisowy

1 pkt. trafienie zwycięzcę meczu

 

mecz nr. 1: TERMY NER Poddębice – ANDRESPOLIA Wiśniowa Góra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ