Co robić, gdzie się wybrać, jak spędzić weekend w Uniejowie?

Najbliższe weekendy w Uzdrowisku Termalnym Uniejów obfitować będą w mnóstwo ciekawych wydarzeń. Przed Wami wiele atrakcji, dzięki którym na pewno nie będziecie się nudzić. Zapraszamy na imprezy, koncerty, pokazy filmów i nie tylko…! Gwarantujemy, że każde z zaplanowanych wydarzeń przyniesie Wam niemałą dawkę dobrej zabawy…

Oto nasze propozycje! Na pewno znajdziecie coś dla siebie!

 

15 sierpnia (niedziela)

  • Samsung River Triathlon Series 2021 – Uniejów będzie Gospodarzem ostatniego, czwartego etapu zawodów. Uczestnicy rywalizować będą w kombinacji pływania, kolarstwa i biegania na dwóch dystansach i w dwóch kategoriach: indywidualnej i sztafecie.

 

  • Piknik Sołtysów – Drużyny sołeckie, podczas dorocznej rywalizacji, walczyć będą o tytuł mistrzowskiej wsi gminy Uniejów. Dziewiętnasta edycja Pikniku Sołtysów odbędzie się jak zawsze na terenie boiska piłkarskiego położonego za wałem w Ostrowsku.

 

21-22 sierpnia (sobota-niedziela)

  • Earth Festival – nowoczesny i multimedialny festiwal, który oprócz rozrywki i ogromnej dawki pozytywnej energii promuje działania ekologiczne. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele atrakcji w Strefie Czysta Polska.

 

28-29 sierpnia (sobota-niedziela)

  • Impreza historyczno-archeologiczna – event odkryje przed uczestnikami dawne, zapomniane historie, a jednocześnie przybliży historie już znane. W programie poszukiwania archeologiczne, zwiedzanie Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich, pokaz zabytkowych samochodów, jarmark rzemiosła. Nie zabraknie też szlachciców, rycerzy, wikingów i muszkieterów.

 

4 września (sobota)

  • Dożynki Gminne w Wieleninie – święto rolników, w tym przypadku tych z naszej gminy. Dożynki to ukoronowanie całorocznego trudu związanego z pracami polowymi i zbieraniem plonów. Uroczystości gminne tym razem odbędą się w Wieleninie.

 

11-12 września (sobota-niedziela)

  • VIII Uniejowski Festiwal Smaków – konkurs kulinarny dla miejscowych lokali gastronomicznych, a także niezła gratka dla miłośników dobrego jedzenia, nowych smaków i niebanalnych kompozycji.

 

13, 14, 21, 28 sierpnia

  • Kino plenerowe – fajny pomysł na pełne akcji spędzenie wieczoru. Kino pod chmurką zaprasza kinomaniaków, tych miejscowych, jak i przyjezdnych, w każdą sierpniową sobotę na bezpłatny seans filmowy.

 

Szczegółowe informacje o każdym z poszczególnych wydarzeń będziemy na bieżąco zamieszczać na naszej stronie. Serdecznie zapraszamy.

A.Ol.

źródło: Gmina Uniejów

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PODDĘBICCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WŁAMANIAMI

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Aby pozostawiły tylko radosne wspomnienia, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego majątku przed wyjazdem. W dniu Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów poddębicki dzielnicowy informował mieszkańców

ZAPROSZENIE NA ZAWODY STRAŻACKIE

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zmagania druhów ochotników z terenu Gminy Poddębice odbędą się w niedzielę 30 czerwca br. w Niemysłowie. Początek zaplanowano na godz. 12.   KLUB STRZELECKI RCS