Obserwuj nas na Facebook

BIOGENED ZAINWESTOWAŁ W PODDĘBICACH

Instytut Badawczo-Rozwojowy Biogened zakupił za 1,6 mln zł działkę o powierzchni 0,4 ha. Teren znajduje się w sąsiedztwie odwiertu oraz zrewitalizowanego kompleksu geotermalnego w Poddębicach. Na jego obszarze planowana jest budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego.

Przedsiębiorstwo posiada wieloletnie doświadczenie w kosmetologii. Zajmuje się opracowaniem i produkcją nowoczesnych preparatów poprawiających wygląd ludzkiej skóry. Od kilku lat współpracuje też z poddębicką Geotermią. Prowadzi badania jakości wody termalnej i wykorzystuje ją do produkcji kosmetyków. W czerwcu br. przy współpracy z naukowcami Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Instytut Badawczo-Rozwojowy Biogened uruchomił projekt badawczy „Dermedic Thermal Water”.

– Poddębicka woda termalna ze względu na swój skład oraz idealny układ minerałów jest porównywana z wodami francuskich uzdrowisk – podkreśla prof. dr hab. Aleksandra Lesiak.

Woda termalna z Poddębic wydobywana jest z głębokości 2101 metrów i liczy 27 tysięcy lat. Krążąca w głębokich warstwach skalnych zawiera cenne minerały ważne dla zdrowia człowieka. W miejscu wydobycia ma 72 stopnie. Wysoka temperatura ekstrakcji pozwala wykorzystywać minerały z ziemi zachowując przy tym doskonałą czystość mikrobiologiczną wody. Woda jest hipotoniczna, czyli szybko wchłaniająca się w skórę oraz nawadniająca ją, a także hipertermalna, czyli pierwotnie czysta, niskozmineralizowana, mająca charakter wodorowęglanowo-sodowo-krzemionkowo-wapniowy.

– Dzięki nabyciu przez Instytut nieruchomości w Poddębicach zacieśniamy współpracę. Nasze miasteczko termalne wzbogaca się o kolejne elementy. Posiadamy odwiert, ciepłownię geotermalną, CWR Termy Poddębice oraz do wykorzystania 6 ha, na które szukamy inwestorów – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.

– Warto do nas przyjechać po zdrowie i urodę. Któż nie chce być piękny i zdrowy. Być może kiedyś Poddębice staną się drugim Vichy – dodaje Burmistrz.

źródło: Gmina Poddębice

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Szachowa przygoda w Balatonboglár

W dniach 12-19 lipca odbył się trzeci Młodzieżowy Obóz Szachowy im. Wacława Felczaka w malowniczym mieście Balatonboglár na Węgrzech. W obozie uczestniczyło 12 uczniów wraz z opiekunami ze szkół z gminy Uniejów. Głównym celem obozu było wzmacnianie i pielęgnowanie

FALSTART TERMALNYCH Z PODDĘBIC

MECZE SPARINGOWE Termy Poddębice – Zjednoczeni Stryków 1:3 (0:2) Niestety casting nowych zawodników wypadł bardzo blado, ponieważ brakło jakości u tych zawodników, ale i też ci aktualni, zderzyli się ze

TERMALNI Z PODDĘBIC I GLKS JUŻ W TRENINGU

Termalni z Poddębic już po wakacjach i urlopach. Na pierwszym treningu pojawiło się 23 zawodników, w tym 9 testowanych, wśród nich jedna niespodzianka. Zawodnicy z Poddębic, przygotowują się w Centrum

ZMIANY W TERMALNYCH Z UNIEJOWA

Z funkcji trenera 1. zespołu zrezygnował Przemysław Nowak. Wraz z nim z klubu odchodzi jego asystent Bartosz Łuczak. Dziękujemy obu trenerom za wszystkie lata spędzone w naszym klubie, zarówno jako