BEZPIECZNE WAKACJE – TRZEŹWOŚĆ NA DRODZE

0
13
views

Przed nami kolejny, wakacyjny weekend. Na drogach należy spodziewać się zwiększonego ruchu samochodów oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Trzeźwy osąd sytuacji, to podstawa bezpieczeństwa nie tylko na drodze.

Jest wiele okazji podczas których proponowany jest alkohol. Czas wakacji sprzyja tego typu wydarzeniom. Niestety wiele osób nadal ignoruje apele i zasady bezpieczeństwa wsiadając „za kółko” po spożyciu alkoholu.

Dlatego też w najbliższy weekend policjanci zwrócą szczególną uwagę na trzeźwość kierujących, eliminując z dróg tych, którzy kierują pojazdami na tzw. „podwójnym gazie”. Funkcjonariusze będą m.in. w popularnych miejscach wypoczynkowych jak np. kurorty,
czy też na drogach prowadzących do często odwiedzanych dyskotek.

Jednocześnie przypominamy spot „Mój wybór… życie” autorstwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Policjanci każdego dnia eliminują z ruchu nietrzeźwych kierujących i apelują o rozwagę oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że alkohol i brawura to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

 

(BRD KGP)

 

OD DNA DO WIZERUNKU SPRAWCY ZABÓJSTWA W PARKU „NA ZDROWIU” – 70 000 ZŁOTYCH NAGRODY !

Pierwszy raz w Polsce wykorzystano możliwości zaawansowanych badań genetycznych jakie daje amerykańska firma Parabon. Pozwalają one na przewidywanie cech wyglądu zewnętrznego i pochodzenia osoby na podstawie DNA zabezpieczonego na miejscu zbrodni. Dzięki temu publikujemy przewidywany wizerunek sprawcy zabójstwa kobiety w parku „Na Zdrowiu”. Ogłaszamy 70 000 złotych nagrody za informację identyfikującą podejrzanego !!! Podajemy numery telefonów, pod którymi czekamy całodobowo na informacje:

Przypominamy, że policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi poszukują sprawcy zabójstwa kobiety, do którego doszło 4 grudnia 2020 roku w Łodzi, około godziny 18.30 , w łódzkim Parku „Na Zdrowiu”. Śledztwo prowadzi Prokuratura Regionalna w Łodzi. W sprawie przesłuchano do tej pory blisko 1500 osób i wykonano setki badań, a także innych czynności procesowych oraz tych o charakterze niejawnym.

Wizerunek mężczyzny, który prezentujemy został stworzony przez Laboratorium Parabon Nanolabs z USA przy wykorzystaniu zaawansowanych badań genetycznych. Metoda ta, wykorzystywana w Stanach Zjednoczonych, użyta została w Polsce po raz pierwszy. Pozwala ona na przewidywanie cech wyglądu zewnętrznego i pochodzenia nieznanej osoby, na podstawie jej DNA. Na podstawie tych cech powstał obraz kompozytowy ilustrujący przewidywany wygląd sprawcy zabójstwa.

Pamiętać należy, że kompozyty / wizerunki Snapshot są naukowym przybliżeniem wyglądu opartym na DNA i nie muszą być jego wiernym odwzorowaniem. Czynniki środowiskowe takie jak palenie, picie alkoholu, dieta, a także inne czynniki, takie jak zarost, fryzura, blizny nie mogą być przewidywane na podstawie DNA, dlatego mogą powodować dalsze różnice między przewidywanym a rzeczywistym wyglądem. Kompozyty stanowią ilustrację / przewidywanie cech człowieka, nie są fotografią.

Publikowany na podstawie zabezpieczonego przez policjantów materiału biologicznego kompozyt ilustruje przewidywany wygląd sprawcy zabójstwa, do którego doszło 4 grudnia 2020 w Łodzi  /nie jest to wierna fotografia/.

Prawdopodobny wiek w chwili popełnienia czynu to przedział 30-33 lata +/- 5 lat  ( na podstawie badań LK KWP w Łodzi/ . Skóra jasna z niewielką ilością piegów, oczy orzechowe/brązowe, włosy brązowe, pochodzenie z Europy Południowo- Wschodniej

Jeśli ktoś ma informacje identyfikujące tego  mężczyznę prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z komendy wojewódzkiej w Łodzi przy ul. Lutomierskiej 108/112  tel. 47 841 45 05 lub kom. 798 030 848

ZAPEWNIAMY ANONIMOWOŚĆ !

Za wskazanie sprawcy przewidziano nagrodę w wysokości 70 000 złotych pochodzącą ze środków Policji oraz  rodziny ofiary zabójstwa !

Jednocześnie przypominamy o aktualności poprzedniego komunikatu : TUTAJ

Metoda Parabon Snapshot DNA Phenotyping jest wykorzystywana z powodzeniem w postępowaniach prowadzonych w Stanach Zjednoczonych z wynikiem pozytywnych identyfikacji 184 osób. Część dotyczyła nierozwiązanych spraw nawet sprzed 25 lat. Liczymy na duży oddźwięk i skuteczny finał tej priorytetowej dla nas sprawy. TUTAJ
 

Więcej na temat Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi TUTAJ

 

  • wygenerowany kompozyt poszukiwanego sprawcy
  • Przykładowe porównanie wygenerowanego kompozytu z fotografią realnej osoby z innych spraw.
    Przykładowe porównanie kompozytu z fotografią prawdziwej osoby
  • Przykładowe porównanie wygenerowanego kompozytu z fotografią realnej osoby z innych spraw
    Przykładowe porównanie kompozytu z fotografią prawdziwej osoby

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ