6 osób zatrzymanych w związku z posiadaniem narkotyków

0
73
views

W sobotni wieczór policjanci zatrzymali łącznie sześciu mężczyzn, u których znaleźli narkotyki. Podejrzewani noc spędzili w policyjnym areszcie. Według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

3.06.2023 roku policjanci z Komisariatu Policji w Uniejowie ustalili, że 31- letni mężczyzna w swoim pojeździe może posiadać środki odurzające. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Na jednej z ulic Uniejowa, około godziny 21:00 zauważyli zaparkowanego fiata, a w nim dwóch mężczyzn, którzy wzbudzili zainteresowanie mundurowych. Na potwierdzenie swoich podejrzeń policjanci nie musieli długo czekać. W aucie znaleźli marihuanę, białą tabletkę oraz proszek, który po zbadaniu testerem okazał się być amfetaminą. Mężczyźni zostali zatrzymani.

To jednak nie był koniec. Niecałe dwie godziny później policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, również na terenie Uniejowa, zauważyli siedzące w maździe osoby, których zachowanie sugerowało, iż mogą zażywać substancje zabronione. Chwilę później funkcjonariusze skontrolowali auto. Zarówno przy pasażerach, jak i w pojeździe funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Wstępna weryfikacja wykazała, że znalezione w aucie środki to marihuana i metaamfetamina. W sprawie zatrzymani zostali czterej pasażerowie w wieku od 22 do 26 lat. Mężczyźni to mieszkańcy gminy Rzgów. Wszystkim zatrzymanym za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. O ich losie zdecyduje sąd.

Przypominamy! Posiadanie, nabywanie, udostępnianie czy wytwarzanie narkotyków jest w Polsce prawnie karane.

Najważniejszym źródłem prawa w tym zakresie jest ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii, która przewiduje odpowiedzialność karną za czyny bezpośrednio związane ze zjawiskiem narkomanii (art. 53 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii).

WAŻNE TELEFONY:

112 Telefon Alarmowy

+ 48 801 199 990 Telefon Interwencyjny Narkotyki- Narkomania (czynny codziennie w godz. 16-21)

sierż. Alicja Bartczak

 

Turnieje „Patrol Roku” i „Dzielnicowy Roku” za nami

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach wzięli udział w organizowanych przez Komendanta Głównego Policji XXVII Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Prewencji- Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku” oraz XIII Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w zmaganiach na kolejnym poziomie.

Eliminacje, które odbyły się po kilkuletniej przerwie, wyłoniły parę, która będzie reprezentowała poddębicką komendę podczas eliminacji drugiego stopnia w zawodach „Patrol Roku”. Turniej jest formą doskonalenia zawodowego policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, czyli tych, których najczęściej spotykamy na ulicach miast. Jego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz umiejętności zawodowych policjantów „patrolówki”, a także wyrabianie nawyku współdziałania w patrolu, opartym na wzajemnym zaufaniu.

Uczestnicy eliminacji mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy obejmujący szeroką tematykę prewencyjną. Pytania dotyczyły między innymi udzielania pierwszej pomocy, przepisów dotyczących konwojów i doprowadzeń, zatrzymań osób i środków przymusu bezpośredniego.

Kolejnym z elementów wpływających na podnoszenie poziomu wiedzy oraz umiejętności zawodowych tej grupy policjantów jest turniej „Dzielnicowy Roku”. Do rywalizacji stanęli dzielnicowi z całego powiatu.

Warto podkreślić, iż eliminacje na poziomie lokalnym są doskonałą okazją do promowania służby dzielnicowych i problematyki szeroko pojmowanego bezpieczeństwa.

Nad przebiegiem eliminacji czuwało kierownictwo poddębickiej jednostki.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

sierż. Alicja Bartczak

 

Zdali swój pierwszy egzamin

Policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Uniejowie, aby przeprowadzić egzaminy na kartę rowerową. Ponad sześćdziesięciu czwartoklasistów zdobyło „pierwsze prawo jazdy”. Wszyscy spisali się na 6!

Na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 roku w Uniejowie uczniowie klas czwartych spotkali się policjantami właśnie po to, aby otrzymać swoje pierwsze uprawnienia do kierowania. Podczas egzaminu, uczniowie najpierw zdali egzamin teoretyczny, a następnie przystąpili do części praktycznej. Uczestnicy musieli sprawnie pokonać tor, sygnalizować wykonywane manewry oraz zwracać uwagę na przepisy. Funkcjonariusze sprawdzali czy przyszły pełnoprawny uczestnik ruchu drogowego nie stworzy zagrożenia ani dla siebie, ani dla innych uczestników w ruchu drogowym. Wszyscy, którzy przystąpili do egzaminu, pomimo stresu, zakończyli go z wynikiem pozytywnym.

Wszystkim serdecznie gratulujemy oraz życzymy bezpiecznych wycieczek rowerowych.

sierż. Alicja Bartczak

źródło:http://poddebice.policja.gov.pl/

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ