Obserwuj nas na Facebook

2,5 MLN ZAGROŻEŃ NA KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

W dniu 21 listopada 2022 r. na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione 2.500.000. zagrożenie. Od ponad 6 lat aplikacja cieszy się nieustającą popularnością.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie pozwalające od ponad 6 lat na komunikowanie się społeczeństwa z Policją. Ta bieżąca informacja o zagrożeniach oraz etapach ich eliminacji pozwoliła dotychczas rozwiązać lokalne problemy w wielu obszarach życia. Spośród dostępnych do wyboru 24 kategorii zagrożeń najczęściej wybierane są te, które dotyczą bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak: Nieprawidłowe parkowanie, Przekraczanie dozwolonej prędkości czy Niewłaściwa infrastruktura drogowa. Prawie 1,5 mln zagrożeń z tych kategorii stanowi ponad 60% wszystkich naniesionych na mapę zagrożeń. W omawianych kategoriach ponad 800 tysięcy zagrożeń w wyniku podjętych przez Policję działań zostało skutecznie wyeliminowanych. Biorąc pod uwagę wszystkie  zagrożenia, które dzięki aktywności społeczeństwa zostały wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, ponad 51% z nich zostało potwierdzonych, a następnie wyeliminowanych w wyniku działań Policji.

Chociaż najczęściej wskazywane są zagrożenia dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nie można też nie dostrzegać innych kategorii zagrożeń, których występowanie wpływa negatywnie na poczucie bezpieczeństwa ludzi.

Mając na uwadze zbliżający się okres zimowy, a tym samym powracające okresowo zagrożenie dla osób pozostających w kryzysie bezdomności, w tym uzależnionych od alkoholu oraz osób starszych, nieporadnych życiowo polegające na ryzyku wychłodzenia organizmu, a w konsekwencji bezpośredniego zagrożenia dla ich życia i zdrowia, należy zauważyć, że i w tym obszarze Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia.

Wystarczy poświęcić kilka chwil, aby przekazać Policji sygnał o miejscu pobytu osoby, której aktualna sytuacja życiowa niesie za sobą ryzyko wychłodzenia organizmu. Wykorzystując kategorię zagrożenia „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”, istnieje możliwość udzielenia pomocy takiej osoby.

Jeżeli posiadacie Państwo wiedzę o takich osobach, Policja apeluje o wskazywanie miejsc ich przebywania za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Należy także pamiętać, że w sytuacji zagrożenia życia do dyspozycji pozostaje telefon alarmowy 112 lub bezpośredni kontakt z funkcjonariuszami Policji.

Zachęcamy do dalszego korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

(Biuro Prewencji KGP)

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Mistrzostwa w tenisie stołowym za nami

Znamy najlepszych zawodników w ping-pongu z terenu powiatu. W Mistrzostwach Powiatu Poddębickiego w Tenisie Stołowym, które odbyły się w Centrum Turystyki i Rekreacji w Byczynie wzięły udział 24 osoby.  

WAŻNE ! Terminy rozpoczęcia rundy wiosennej

Wydział Gier i Ewidencji Łódzkiego Związku Piłki Nożnej podał terminy startu rundy wiosennej i zakończenia seniorskich rozgrywek. Najwcześniej walkę o ligowe punkty rozpoczną czwartoligowcy. Start rundy wiosennej planowany jest 15

Charytatywny wymiar turnieju w Buczku dla Przemka

XXXI Halowy Turniej o Mistrzostwo Ziemi Sieradzkiej będzie miał wymiar nie tylko sportowy. Kibice, uczestnicy turnieju będą mogli pomóc piłkarzowi Korabia Przemysławowi Sobolewskiemu, który po przeszczepie serca walczy o powrót

Zaproszenie do udziału w akcji krwiodawstwa

21 stycznia br. w godz. 8:30-11:30 w Poddębickim Domu Kultury i Sportu odbędzie się akcja pn. “Oddaj krew – zrób przelew życia”. Zachęcamy do udziału w niej wszystkich, którym nie

Wirtualna strzelnica w poddębickim Liceum – Renta wdowia – od lipca 2025 r.

Powiat Poddębicki zrealizował zadanie „Strzelnica w powiecie 2024” dofinansowane ze środków Ministra Obrony Narodowej. Celem było utworzenie strzelnicy wirtualnej wraz z wyposażeniem strzeleckim, umożliwiającej prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego, w szczególności wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych, w związku ze zmianą