KEEZA Termy Ner Poddębice – KS Sand Bus Kutno 0:3 (0:3)

Bramki: Adrian Kralkowski 9, 38, Igor Świątkiewicz 31

KEEZA Termy: Niedomagała – Dawid Gzyl, Kobryń, Bistuła (62′ Paias), Narożnik (78′ Cyprian Lewandowski) – Grzelak ż, Marciniak, Tonn, Jakub Owczarek, Masztakow – Majorowicz

KS Sand Bus: Sokołowicz – Sobczak, Gawlik (62′ Adamczyk), Kowalczyk, Perizhok (74′ Gałązka cz) – Świątkiewicz (68′ Dąbrowski), Dynel (90′ Ławniczak), Wielgus, Ostrowski (66′ Górczyński), Bartos (81′ Zabielski) – Kralkowski

Sędziował: Adam Dolny (WS Łódź). Widzów: 18

KS Sand Bus Kutno pewnie pokonał KEEZĘ Termy Ner Poddębice 3:0 (3:0) w spotkaniu otwierającym 15. kolejkę IV ligi łódzkiej. Wyjazdowa wygrana kutnowian nie podległa żadnej dyskusji, a goście byli lepsi od pierwszej do ostatniej minuty czwartkowego pojedynku. Przyjezdni kończyli mecz w dziesiątkę, ale nie miało to wpływu na wynik i przebieg meczu.

Najbardziej zapracowany był Jakub Niedomagała, pod którego bramką raz za razem dochodziło do gorących spięć. Bramkarz KEEZY Term Neru już w 9. minucie musiał wyciągać piłkę ze swojej bramki po trafieniu Adriana Kralkowskiego. Na kolejne trafienia dobrze grających gości trzeba było czekać do ostatniego kwadransa pierwszej odsłony. Na 2:0 podwyższył Igor Świątkiewicz, a chwilę później drugą swoją bramkę strzelił Kralkowski.

Po zmianie stron emocji było już jak na lekarstwo. Gospodarze próbowali atakować, ale kutnowska defensywa kierowana do 62. minuty przez Piotra Gawlika (na zdjęciu) nie dawała się zaskoczyć. Doświadczony gracz przeżywa swoją kolejną piłkarską młodość i trudno wyobrazić sobie obronę KS Sand Bus bez byłego szkoleniowca Pelikana II Łowicz. Wyjazdu do Byczyny nie będzie dobrze natomiast wspominał wprowadzony na boisko w 74. minucie Radosław Gałązka. Pograł zaledwie trzy minuty i obejrzał czerwoną kartkę.

Piłkarzom w grze nie pomagała temperatura, która oscylowała w okolicach zera stopni Celsjusza. Zimno potęgował również dość silny wiatr i wilgotne powietrze.