SPRAWCY POBICIA W RĘKACH POLICJANTÓW

0
94
views

Funkcjonariusze z KPP w Poddębicach, zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o pobicie 16 – latka. Agresorzy byli pod wpływem alkoholu. Za to przestępstwo może grozić im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

12 października 2020 roku, około południa dyżurny poddębickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie Poddębic doszło do pobicia osoby. Na miejsce został skierowany patrol. Z relacji 16 – latka wynikało, że kiedy szedł do szkoły został pobity przez dwóch chłopaków. Sprawcy przewrócili go na ziemię, kopali i uderzali po całym ciele. Po całym zdarzeniu 16 – latek, poszedł do szkoły. Wnikliwe czynności prowadzone w tej sprawie przez dzielnicowych, doprowadziły do ustalenia i zatrzymania dwóch sprawców pobicia. Są nimi mieszkańcy powiatu poddębickiego w wieku 17 i 18 lat. Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego obaj usłyszeli zarzuty. Grozi im teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant prowadzi osobę zatrzymaną.

 

 

PRZYPOMINAMY! W CAŁYM KRAJU MAMY OBOWIĄZEK ZAKRYWANIA NOSA I UST

Od soboty, 10 października br., w całym kraju mamy obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej: w sklepie, autobusie, ale także na wolnym powietrzu. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie czy też dokument, który potwierdza niepełnosprawność. Obostrzenia zostają rozszerzone na cały kraj.

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju „żółtej strefy” w celu zwalczania pandemii koronawirusa, policjanci sprawdzają jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez Polaków. Cel jest jeden – ochrona zdrowia i życia ludzkiego.

Wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy!

Inne teksty na ten temat:

KWP w Bydgoszczy:

KWP w Gdańsku:

KWP w Gorzowie:

KWP w Katowicach:

KWP w Kielcach:

KWP w Krakowie:

KSP:

KWP w Lublinie:

KWP w Łodzi:

KWP w Olsztynie:

KWP w Opolu:

KWP w Radomiu:

KWP w Rzeszowie:

KWP we Wrocławiu:

Szczegóły dotyczące nowych obostrzeń znajdziesz: Aktualne zasady i ograniczenia►

 

PODDĘBICCY POLICJANCI EGZEKWUJĄ PRZEPISY W ŻÓŁTEJ STREFIE

Od soboty cały kraj znalazł się w „żółtej strefie”. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej – w sklepie, autobusie, ale także na ulicy. Policjanci sprawdzają jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez mieszkańców regionu.

Od 10 października na terenie Polski, obowiązują nowe przepisy związane z pandemią COVID-19. W całym kraju wprowadzono między innymi, nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. W związku z rosnącą falą zakażeń, nie będzie pobłażania dla osób świadomie łamiących przepisy. Osoba, która nie zasłania ust i nosa, musi posiadać ważne zaświadczenie lekarskie lub inny dokument potwierdzający całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim lub trudności w samodzielnym zakryciu albo odkryciu ust lub nosa. Policjantów można spotkać na ulicach, targowiskach, skwerach, dworcach PKP. Funkcjonariusze obserwują i reagują na przypadki naruszenia prawa.

Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa oraz częsta dezynfekcja rąk. Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ