POLICJANCI PODSUMOWALI AKCJĘ „ZNICZ 2021”

0
14
views

Dzień Wszystkich Świętych już za nami. Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach województwa łódzkiego w czasie działań „Znicz 2021”

Jak co roku w tym okresie policjanci drogówki wsparci funkcjonariuszami prewencji czuwali nad bezpieczeństwem ruchu drogowego w rejonach nekropolii. Nasze działania rozpoczęliśmy 29 października 2021 roku i prowadziliśmy przez pięć kolejnych dni, do 2 listopada włącznie. Ta akcja już na stałe wpisała się w harmonogram działań Policji, jak również w krajobraz polskich dróg. Podczas służby mundurowi skupili się na ochronie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W trakcie działań policjanci z grupy SPEED kontrolowali prędkość na głównych ciągach komunikacyjnych wykorzystując do swojej pracy nie tylko videorejestratory ale również najnowsze mierniki prędkości. Pracę policjantów drogówki wspomagał również dron, dzięki któremu z powietrza można było ocenić przepustowość dróg.

W ciągu pięciu dni działań od 29 października do 2 listopada 2021 roku na terenie województwa łódzkiego policjanci odnotowali 32 wypadki drogowe, w których śmierć poniosły 3 osoby, a 36 zostało rannych. Wyeliminowano z ruchu 93 nietrzeźwych kierujących.

Wyjątkowo w roku 2020 z powodu pandemii cmentarze w Polsce były zamknięte i policja nie prowadziła tych działań. W roku 2019 w ramach trwającej 5 dni akcji „Znicz” policjanci odnotowali w województwie łódzkim 23 wypadku drogowe, w których zginęla 1 osoba, a 40 zostało rannych. Policjanci wyeliminowali z ruchu 82 nietrzeźwych kierujących.

W trakcie działań policjanci kontrolowali także przestrzeganie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Sprawdzali, czy wszyscy stosowali się do zasad bezpieczeństwa, aby ograniczać rozprzestrzenianie się choroby COVID-19. Niestety w ciągu 5 dni na terenie województwa łódzkiego musieli interweniować ponad 2.200 razy wobec osób nieprzestrzegających obowiązku zakrywania ust i nosa. Policjanci pouczyli 1731 osób, ukarali mandatami 495 osób i skierowali 42 wnioski o ukaranie do sądu.

asp. sztab. Radosław Gwis

  • akcja znicz, policjanci patrolują rejon cmentarza
  • akcja znicz, policjanci patrolują rejon cmentarza

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ