PIJANI KIEROWCY WYELIMINOWANI Z RUCHU

0
24
views

Nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Wiedzą o tym doskonale poddębiccy policjanci, którzy codziennie prowadzą liczne kontrole trzeźwości. Wczoraj na terenie powiatu poddębickiego funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby, które kierowały po alkoholu. Nie ma i nie może być przyzwolenia na takie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze.

20 maja 2021 roku poddębiccy policjanci na terenie gminy Pęczniew, zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Seat Cordoba. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Okazało się, że 45-latek był pijany. W organizmie miał prawie 1 promil alkoholu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kolejni nietrzeźwi kierujący zostali zatrzymani w miejscowości Uniejów. W trakcie kontroli, policjanci wyczuli od rowerzystów silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 50-latka – 1,78 promila, natomiast u 51-latka – 2,88 promila alkoholu.

Za wykroczenie polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila, a 0,5 promila we krwi) cyklista zapłaci od 300 do 500 zł. Za jazdę pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila we krwi) – 500 zł.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ