42
views

SONY DSC

WŁÓKNIARZ ZELÓWNER PODDĘBICE 1-3 (1-1)

Bramki:0-1.Okoński.Olaf(18′),1-1.Krajda.Adrian(26′),1-2.Okoński.Olaf(59′),1-3.Okoński.Olaf(76′).

WŁÓKNIARZ:Kruk-Ratajczyk,Grzelak,Kucharski,Gołuch-Boczkiewicz,Kaliski(80′-Świątek),Dregier.J, Bendkowski-Dregier.N, Krajda.A(75′-S.Krajda)

NER:Sokołowicz-Owczarek,Gniadzik,Woźniak,Tonn-Wojtczak(58′-Paluch),Rachubiński(20′-Jarczewski), Świątkiewicz,Pabjańczyk,Jurkowski(84′-Stasiak)-Okoński(88′-Sobańda)

rezerwowi:Marciniak-Pietrzak,Kubiak,Dopierała.

napomnienia(żółta.kartka):Ratajczyk,Kucharski,Dregier.N>>>Wojtczak.Krystian(31′),Jurkowski.Radosław(63′          Jarczewski.Dariusz(78′), Tonn.Benjamin(85′)

źródło: LKS Ner Poddębice

Lider IV ligi łódzkiej Ner Poddębice pewnie pokonał w Zelowie miejscowego Włókniarza 3:1 (1:1) w rozegranym awansem spotkaniu 20. kolejki. Wszystkie bramki dla gości strzelił Olaf Okoński. Drużyna Zbigniewa Karbownika odpowiedziała golem Adriana Krajdy.

Włókniarz Zelów przystępował do meczu z liderem pokrzepiony wygraną w derbowym spotkaniu z Astorią Szczerców. W pierwszej połowie ambitnie walczący gospodarze byli równorzędnym rywalem dla poddębiczan. Na bramkę Olafa Okońskiego z 18. minuty odpowiedział osiem minut później Adrian Krajda. Gospodarze dostali skrzydeł i dwukrotnie przed szansą pokonania Michała Sokołowicza stanął Norbert Dregier. Przegrał jednak oba pojedynki sam na sam z golkiperem Neru.

Szkoda tych sytuacji bo mecz mógł ułożyć się inaczej. Piłkarsko Ner był zespołem lepszym, ale przy 1:1 mogliśmy objąć prowadzenie. Wtedy wcale nie musieliśmy zejść z boiska pokonani – powiedział trener Włókniarza Zbigniew Karbownik.

Niewykorzystane sytuacje mają to do siebie, że się mszczą.  Po dwóch błędach defensywy dwukrotnie młodego Damiana Kruka pokonał Olaf Okoński, który tym samym skompletował hat-tricka. – Służy mu widocznie nasz klimat – żartował po spotkaniu kierownik Neru Wiesław Maciejewski

KS Paradyż wygrał na własnym boisku z Astorią Szczerców 3:2 (2:2) w spotkaniu inaugurującym 20. kolejkę IV ligi łódzkiej. Aż trzy bramki w tym pojedynku padły po rzutach karnych. Decydującego gola zdobył w 77. minucie Jakub Kos i trzy punkty zostały w Wielkiej Woli gdzie swoje mecze rozgrywają paradyżanie.

Niespodziewanie jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Arbiter dopatrzył się faulu w polu karnym Kamila Jędrzejewskiego i podyktował jedenastkę. Ten stały fragment gry wykorzystał Kamil Sadziński i Astoria prowadziła 1:0. Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo. Pięć minut później nieprzepisowo zatrzymywany w obrębie szesnastki był Jakub Kos. Rzut karny pewnie wykorzystał Marcin Koćmin. Chwilę później Kos ponownie był faulowany w polu karnym Astorii i ponownie z jedenastu metrów golkipera gości pokonał Koćmin. W 41. minucie wyrównującą bramkę strzelił Radosław Pęciak.

Po przerwie przeważali miejscowi. Paradyżanie często stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. Wysiłki podopiecznych trenera Zbigniewa Podsiebierskiego przyniosły efekt w 77. minucie. Andrzeja Gonerskiego pokonał Jakub Kos dając gospodarzom trzy punkty.

KS Paradyż – Astoria Szczerców 3:2 (2:2)
Bramki:
Mariusz Koćmin 28-karny, 31-karny, Jakub Kos 77 – Kamil Sadziński 23-karny, Radosław Pęciak 42

Paradyż: Jędrzejewski – Majsak, Łukasik ż, Telus, Majewski – Kos, Bańczyk, Gambka, Bińkowski ż (60’ Lenart), Kalinowski (75’ Śliwka) – Koćmin.
Trener: Zbigniew Podsiebierski

Astoria: Gonerski – Kowalski (69′ Wiedeński), Kubiak (82′ Bogunia), Landowski, Matysiak (69′ Wańdoch) – Pęciak, Pietkiewicz ż, Sadziński, Stępnik, Wójcikowski – Ulfik.
Trener: Jacek Popek

źródło: lodzkifutbol.pl

Na raty rozgrywana jest 20. kolejka spotkań w IV lidze łódzkiej. Dwa mecze są już za nami. Sześć rozegranych zostanie w Wielką Sobotę, a w Rosanowie miejscowy LKS zagra ze Zjednoczonymi dzień wcześniej. Poniżej obsada sędziowska, która może ulec zmianie w każdej chwili.