35

DSC05056

Ner Termy Poddębice – Zjednoczeni Stryków 2:2 (0:0)

Przemysław Różycki-1, Patryk Olszewski-1

Po 70 dniach od zakończenia ostatniego meczu w III lidze, piłkarze Term Neru Poddębice znów zagrali w Byczynie. Przeciwnikiem była drużyna Zjednoczonych Stryków, która w poprzedniej kolejce przegrała u siebie 1-4 z Zawiszą Pajęczno. Trenerzy Neru wyszli z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia i spotkanie ze Zjednoczonymi rozpoczęła ta sama jedenastka co tydzień temu w Wiśniowej Górze. W pierwszej połowie nasi zawodnicy dwa razy zmusili bramkarza gości do wysiłku. Najpierw po rzucie rożnym z bliska głową strzelał Dynel, później w sytuacji sam na sam znalazł się Filipiak, ale znów górą z tego pojedynku wyszedł Pająk. W przerwie Filipiaka zastąpił Kania. Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia gości. Już w 46 minucie na strzał po ziemi z 20 metrów zdecydował się Drogosz i piłka wpada do bramki. Trzy minuty później kolejna sytuacja gości i ratuje nas Bartosiński. Zaskoczeni takim obrotem sprawy piłkarze Neru biorą się do roboty. Trenerzy decydują się na zmianę Kralkowskiego w miejsce Gniadzika. Efekt zmiany piorunujący, trójkowa akcja Bogdan-Kralkowski-Różycki i ten ostatni pakuje piłkę do pustej bramki. Termy nadal atakują ale sytuacje marnują Kralkowski oraz Dynel. W 72 minucie po długim podaniu od Bogdana piłkę do siatki pakuje Olszewski. Kilka chwil później Olszewski mógł strzelić swoją drugą bramkę lecz piłka po jego strzale trafia w poprzeczkę. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 90 min po zamieszaniu w polu karnym i błędzie przy wyjściu do piłki bramkarza, goście doprowadzają do remisu. Chwilę później mogli pokusić się o zwycięstwo, ale w stu procentowej sytuacji napastnik Zjednoczonych nie trafił w bramkę. Mecz kończy się remisem jak się okazuje szczęśliwym remisem bowiem mogliśmy ten mecz wygrać jak i też w ostatecznym rozrachunku przegrać. – relacja Czarek Kornacki

mecze sparingowe

Włókniarz Konstantynów Łódzki – GLKS Sarnów/Dalików 4:0 (1:0)

Grom Powodów – Orzeł Kazimierz 4:2 (2:0)

Cichy-2, Bartosik, Domagała.

skład: Urbanaiak (46′ Walewski) – Karolak, Swęderski, Domagała, Schmeichel, Bartosik, Grabowski, Janicki J., Cichy, Janicki S., 3 zawodników testowanych.

Sazan Pęczniew – Hetman Łódź 7:1 (5:0)