3 PROMILE I COFNIĘTE UPRAWNIENIA DO KIEROWANIA POJAZDAMI

0
32
views

Przed sądem odpowie 48-letni mieszkaniec gminy Uniejów, którego do kontroli drogowej zatrzymali policjanci z poddębickiej komendy. Mężczyzna był pijany i kierował mimo cofniętych uprawnień.

6 października o godzinie 19:30 podczas patrolowania ulic miasta, funkcjonariusze z Wydziały Prewencji i Ruchu Drogowego zauważyli na ulicy Ogrodowej pojazd, którego sposób jazdy wydał im się podejrzany. Postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Podczas czynności mundurowi wyczuli od 48-latka woń alkoholu. Badanie na zawartość tej substancji w jego organizmie wykazało ponad 3 promile. Ponadto, podczas sprawdzania kierowcy w policyjnym systemie okazało się, że posiada on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem.

Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat,  wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Do dwóch lat więzienia grozi za kierowanie samochodem mimo cofniętych uprawnień.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i bezwzględny zakaz wsiadania za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że nawet niewielkie ilości alkoholu pogarszają zdolność do szybkich reakcji, co na drodze ma to kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa samego kierującego, jak i innych uczestników ruchu.

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

 

TWOJE ŚWIATŁA-NASZE BEZPIECZEŃSTWO

W ramach kampanii „Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo”, wzorem lat ubiegłych kierujący będą mogli na wytypowanych stacjach kontroli pojazdów BEZPŁATNIE sprawdzić oświetlenie aut. Na terenie powiatu poddębickiego w działania zaangażowała się Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PZM w Poddębicach, ul. Targowa 15. Już 22 października i 5 listopada 2022 roku w godzinach 7:00-13:00, każdy kierujący będzie mógł tam bezpłatnie sprawdzić światła.

W okresie jesienno-zimowym występuje wiele zjawisk, które niekorzystnie wpływają na widoczność na drodze. Podobnie jak w latach ubiegłych Biuro Ruchu Drogowego KGP wraz z Instytutem Transportu Samochodowego, organizuje kolejną odsłonę ogólnopolskiej kampanii pod nazwą Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na występujące zagrożenia wynikające z niesprawnego czy też nieprawidłowego oświetlenia, wyeliminowanie z ruchu maksymalnej liczby pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem, stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli poza terminem badania technicznego oraz propagowanie zasady „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy – pojazd z naciskiem na elementy odblaskowe.

Kierowco, pamiętaj że sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają  kierującemu pojazdem wcześniej dostrzec przeszkodę, bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

Poprzedni artykułLIDER NIE ODDAJE FOTELA
Następny artykuł10 lat minęło…
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ