W czwartek ruszają zapisy

0
29
views

W czwartek 26 stycznia 2023 rozpocznie się rejestracja uczestników Konferencji Szkoleniowej dla Trenerów Piłki Nożnej, która odbędzie się 5 lutego w auli Alchemium Politechniki Łódzkiej przy ulicy Żeromskiego 114.


Rejestracja prowadzona będzie na platformie internetowej PZPN24. Wkrótce podamy szczegółowe informacje dotyczące szkolenia.

 

Kibicu, #WeźWspieraj!

Pierwsza Liga Piłkarska wraz z naukowcami z Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz psychologami sportowymi przygotowała cykl działań i materiałów edukacyjnych podejmujących problematykę hejtu w języku środowiska piłkarskiego. W ramach inicjatywy kluby oraz liga będą zachęcać kibiców do pozytywnej komunikacji w Internecie i na stadionach pod hasłem #WeźWspieraj.


Fortuna 1. Liga aktywnie angażuje się w działania prospołeczne, czego wyrazem jest również najnowsza kampania. #WeźWspieraj to szereg działań edukacyjnych realizowanych przy wsparciu wszystkich klubów uczestniczących w rozgrywkach, które promować będą właściwe postawy na boisku, na trybunach i w Internecie.

– Osiemnaście pierwszoligowych zespołów stanowi ważny element tożsamości dla lokalnych społeczności, dlatego ich głos może i powinien być słyszalny. Zagrajmy razem fair play i wspierajmy, okazując innym szacunek zarówno w życiu realnym, jak i wirtualnym – powiedział Marcin Janicki, prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej.

Działania podjęte przez ligę i partnerów będą prowadzone dwutorowo poprzez edukację kibiców oraz stworzenie dla klubów kompleksowego dokumentu w zakresie rad i dobrych praktyk od strony prawnej i psychologicznej. Część medioznawczo-prawną opracowali naukowcy reprezentujący Uniwersytet Warszawski: dr hab. Monika Kaczmarek-Śliwińska, dr hab. Michał Zaremba oraz prof. Radosław Pawelec.

źródło: lzpn.org

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ