Obserwuj nas na Facebook

Uroczyste otwarcie „Mundialu Uniejów”

29 maja 2023 roku, odbyła się uroczysta inauguracja II Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn „MUNDIAL UNIEJÓW” o Puchar Komendanta Głównego Policji.

Oficjalnego otwarcia II Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn „MUNDIAL UNIEJÓW” o Puchar Komendanta Głównego Policji, dokonał Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Sławomir Litwin. W trakcie inauguracji zaprezentowano turniejową piłkę stworzoną specjalnie na te zmagania, a przedstawiciele zeszłorocznych zwycięzców męskiej reprezentacji KWP w Łodzi i żeńskiej reprezentacji Polskiej Policji wnieśli trofea o które walczyć będą zawodnicy drużyn z całego kraju. Konferencję uświetnił występ  aspiranta Krzysztof Ciborskiego, dzielnicowego z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie, który zaśpiewał między innymi poisenkę „Drogi bracie”, której to jest również autorem.

W inauguracji Turnieju udział wzięli: wicewojewoda łódzki Marcin Buchali, marszałka województwa łódzkiego reprezentowała radna sejmiku woj. łódzkiego Dorota Więckowska, Piotr Majer–Wicestarosta Poddębicki, Burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek, przewodniczący NSZZ Policjantów w Łodzi podinsp. Krzysztof Balcer wraz z wiceprzewodniczącym NSZZ Policjantów w Łodzi, Prezes Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej IPA – Aneta Sobieraj, Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego w Łodzi ks. ppor. Jacek Syjud, piłkarz Marek Citko były reprezentant Polski, Józef Kuczka. Celem turnieju jest kultywowanie pamięci o tragicznie zmarłych policjantach łódzkiego garnizonu w związku z tym bardzo miło było nam gościć  Anetę Kuleszę i Magdalenę Werstak wdowy po tragicznie zmarłych policjantach.

Patronatem Honorowym imprezę objęli: Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego, Komendant Główny Policji,  Polski Związek Piłki Nożnej, Łódzki Związek Piłki Nożnej, Miasto Uniejów, ZW NSZZ Policjantów woj. łódzkiego, Łódzkia Grupa Wojewódzka IPA.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Łódzkie.

 

Mundurowy Dzień Dziecka w Uniejowie

30 maja 2023 roku w godzinach od 10.00 do 14.00 na terenie znajdującym się przy boisku sportowym im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie odbył się piknik profilaktyczny pn. „Mundurowy Dzień Dziecka”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi oraz Burmistrza Miasta i Gminy Uniejów. Ilość atrakcji przygotowanych tego dnia była imponująca.

Z okazji Dnia Dziecka Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi wspólnie z przedstawicielami zaprzyjaźnionych służb i instytucji zorganizowała piknik profilaktyczny pn. „Mundurowy Dzień Dziecka”. Dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu przygotowano wiele atrakcji m.in. pokaz sprzętu różnych formacji mundurowych, konkursy, gry, malowanie twarzy oraz zabawy z nagrodami.

W specjalnie przygotowanym miasteczku można było zobaczyć z bliska sprzęt, jaki na co dzień używają policjanci i strażacy. W ramach profilaktyki dla dorosłych każdy uczestnik festynu, dzięki specjalnym goglom, które zniekształcają widzenie, mógł zobaczyć, w jaki sposób na nasze zmysły działa alkohol lub narkotyki. Miłośnicy kredek, kolorów i rysunku mogli wykazać się swoimi manualnymi umiejętnościami w konkursie plastycznym.

Atmosferę pikniku wzbogacił pokaz musztry policyjnej oraz taktyki działania podczas interwencji policyjnych przygotowany przez uczniów Liceum Mundurowego w Łodzi.

Dużą atrakcją dla zgromadzonych było szkolenie psów służbowych. Czworonożni funkcjonariusze pokazali posłuszeństwo oraz jak zatrzymuja groźnego przestępcę. W szkoleniu wzięły udział psy służbowe z komend w Łowiczu, Kutnie i Łęczycy.

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej zaprezentowali gościom szkolenie koni służbowych policyjnych oraz będących na wyposażeniu Straży Miejskiej w Łodzi.

Ale to nie wszystko. Zgromadzeni mogli zobaczyć także pokaz zatrzymania osób niebezpiecznych w wykonaniu policjantów Wydziału Konwojowego KWP w Łodzi. Zaprzyjaźnieni funkcjonariusze OSP w Poddębicach zaprezentowali pokaz strażacki. Tradycyjnie, na zakończenie wspomniani strażacy i funkcjonariusze OPP w Łodzi przeprowadzili “Bitwę na armatki”.

W miejscu generującym tak pozytywne emocje przygotowane zostały również atrakcje na stoiskach pozostałych instytucji. Obecnością zaszczycili: 9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Piotrkowie Trybunalskim, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Łodzi, Straż Graniczna w Łodzi, Okręgowa Służba Więzienna w Łodzi, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi, Komenda Regionalna Straży ochrony Kolei w Łodzi, Krajowa Administracja Skarbowa w Łodzi, Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Poddębicach, Ochotnicza Straż Pożarna w Uniejowie, Klub Motocyklowy Knight Riders, NISSAN.

Liczba warsztatów plastycznych, quizów, gier edukacyjnych, sportowych i pokazów była tak duża, że trudno było skorzystać ze wszystkich propozycji. Na wszystkich uczestników pikniku czekał punkt gastronomiczny z kiełbaskami z grilla, napojami oraz lodami.

Pogoda dopisała a z twarzy dzieci nie schodził uśmiech. Do zobaczenia za rok!

 

Bezpieczny wypoczynek nad wodą – Policja apeluje!

Słoneczna i ciepła pogoda, którą cieszymy się w ostatnich dniach, jest miejmy nadzieję zwiastunem tego czego doświadczymy podczas zbliżającego się sezonu letniego. Sezonu, który wprawdzie na dobre się jeszcze nie rozpoczął, ale nad jeziorami możemy spotkać już wielu plażowiczów. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie i przestrzegajmy podstawowych zasad, które powinny obowiązywać podczas wypoczynku nad wodą.

Za nami kolejne ciepłe dni. Pamiętajmy, aby aktywność nad wodą połączyć z rozwagą, a nie brawurą. Jeśli jest taka możliwość wybierajmy te miejsca plażowania czy kąpieli wodnych, w których jest wykwalifikowana opieka ratownika. Kąpiele w miejscach niedozwolonych czy w stanie nietrzeźwości, a także niedostateczna opieka nad dziećmi to tylko niektóre z przyczyn tragedii. Takie zachowania jak skakanie do wody „na główkę”, szczególnie po intensywnej kąpieli słonecznej lub przemierzanie w samotności otwartych akwenów również jest niebezpieczne. Apelujemy więc do wszystkich amatorów wypoczynku nad wodą, aby korzystając z uroków kąpielisk zawsze zachowywali należytą ostrożność i kierowali się rozwagą. Nigdy nie łączmy alkoholu z uprawianiem sportów wodnych. Każda, nawet najmniejsza ilość alkoholu wpływa na naszą percepcję i zachowanie, a nad wodą wystarczy choćby chwila nieuwagi, aby doszło do niebezpiecznej sytuacji czy tragedii. Dbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych i nie pozostawiajmy ich samych w wodzie. Wybierajmy bezpieczne miejsca kąpieli i stosujmy się do znaków i wskazówek. Dzięki temu chwile spędzone nad wodą dostarczą nam odpoczynku i radości, a przede wszystkich będą bezpieczne.

Zachęcamy również do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W aplikacji dostępne są zagrożenia, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo osób w czasie wypoczynku nad wodą. Wśród tych zagrożeń są kategorie takie jak:  „Utonięcia”, „Dzikie kąpieliska”, „Miejsca niebezpieczne na terenach wodnych”, które pozwalają użytkownikom wskazywać miejsca, w których dochodzi do łamania przepisów dotyczących zakazu kąpieli. Wykorzystując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa można skorzystać z możliwości dodania opisu występującego zagrożenia lub nawet zdjęcia co ułatwi szybsze dotarcie policjantów we wskazane miejsce. Jednocześnie wszystkim użytkownikom Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa przypominamy, że taka forma kontaktu nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji, gdzie wsytępuje zagrożenie dla życia lub zdrowia. W tego typu przypadkach zawsze należy korzystać z numeru alarmowego 112

Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą będą czuwać łódzcy policjanci, którzy będą kontrolować zarówno strzeżone jak i niestrzeżone kąpieliska. W trakcie kontroli, mundurowi będą stanowczo reagować na wszelkie stwierdzone naruszenia prawa, ale również prowadzić działalność informacyjno-edukacyjną w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą. 

Pamiętaj woda to żywioł, który może stanowić olbrzymie zagrożenie dla życia i zdrowia.

kom. Edyta Machnik

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Piłkarska reprezentacja kobiet trenowała w Uniejowie

Do czwartku 10.07.2024 w Uzdrowisku Termalnym odbywało się zgrupowanie Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej w ramach przygotowań do Euro 2025. W powołanej kadrze nie mogło zabraknąć Ewy Pajor. Zawodniczki Niny Palaton trenowały przez cztery dni na kompleksie boisk im. Włodzimierza

Wakacyjna oferta naszego partnera

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas wakacyjnych wyjazdów. Partner Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – Kahlenberg Services przygotował nową ofertę dotyczącą obozów piłkarskich – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zachęcamy się do

PJS: Klasyfikacje klas A

Publikujemy klasyfikację Pro Junior System we wszystkich grupach klasy A za sezon 2023/2024. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I

PJS: Klasyfikacje klas okręgowych

Przedstawiamy klasyfikację Pro Junior System za sezon 2023/2024 w klasach okręgowych jak i listę klubów, które otrzymają nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego