Ruszają Spotkania Trenerskie #NaWidzewie

0
83
views
Dzięki nowej inicjatywie Akademii Widzewa szkoleniowcy piłki nożnej z okręgu łódzkiego będą mogli korzystać z nowych możliwości sprzyjających rozwojowi zawodowemu i wymianie doświadczeń.

Inauguracja programu Spotkania Trenerskie #NaWidzewie nastąpi 27 października. Jest to zupełnie nowa inicjatywa Akademii Widzewa, która pozwoli trenerom piłki nożnej z okręgu łódzkiego spotykać i rozmawiać na tematy związane ze szkoleniem piłkarskim.

Jako akademia widzimy potrzebę nawiązywania współpracy z innymi podmiotami. Stąd też idea stworzenia miejsca, gdzie trenerzy z Łodzi i okolic będą mogli dzielić się doświadczeniami oraz dyskutować na tematy szkoleniowe. To kolejny projekt, obok klubów partnerskich, w ramach którego jako Widzew chcemy pokazać innym, że zależy nam na ich wkładzie w rozwój zawodników z regionu – mówi o projekcie Kamil Wojkowski z działu metodologii widzewskiej akademii.

Same spotkania nie będą się ograniczać do wykładów. Mają mieć charakter interaktywny i angażować jego uczestników. Wybrane tematy omawiane mają być kompleksowo. Oprócz krótkich prezentacji, do których przygotowania zachęcani będą również uczestnicy spotkań, siłą napędową projektu ma być dialog i dyskusja nad danymi zagadnieniami. Pomysłodawcom zależy, by spotkania z trenerami stwarzały im odpowiednie środowisko do rozwoju posiadanych umiejętności.

Tym samym Akademia Widzewa chce coraz bardziej zaznaczać swoją obecność nie tylko w kontekście jakościowej pracy z zawodnikami, ale również dołożyć cegiełkę do integracji i rozwoju środowiska trenerskiego w regionie. – W tym roku czekają nas dwa takie spotkania: w październiku i listopadzie. Przy ich okazji chcemy przede wszystkim przedstawić projekt trenerom i sprawdzić czy przyjęta forma spełnia oczekiwania ich i nasze – wyjaśnia Wojkowski.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 października na Stadionie Widzewa Łódź o godz. 15:00.  Zapisywać na nie można się za pośrednictwem strony: https://evenea.pl/event/trenerzy-na-widzewie-1019/. Moderatorami spotkania będą Maciej Szymański, dyrektor Akademii Widzewa oraz Kamil Wojkowski, koordynator działa metodologii.

źródło: widzew.com

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ