Odwołane mecze IV i V ligi oraz klasy A!

0
138
views

Łódzki Związek Piłki Nożnej podjął we wtorkowe popołudnie decyzję, że planowane na najbliższy weekend mecze IV ligi łódzkiej, sieradzkiej klasy okręgowej oraz sieradzkiej klasy A zostają odwołane ze względu na epidemię koronawirusa.

– Mecze tych lig zostają odwołane – mówi Adam Kaźmierczak, prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. – Na razie trudno powiedzieć co będzie w kolejny weekend, czyli 21 i 22 marca.

źródło: naszemiasto.pl

 

Koronawirus. Jest stanowisko UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa odbędą się zgodnie z planem

Mimo rozprzestrzeniającej się po Europie epidemii koronawirusa UEFA nie ma zamiaru przekładać Euro 2020. „Mistrzostwa rozpoczną się 12 czerwca” – podkreśla europejska unia piłkarska w komunikacie przesłanym agencjom prasowym.

„Euro 2020 rozpocznie się 12 czerwca 2020 roku w Rzymie. UEFA pozostaje w kontakcie z odpowiednimi międzynarodowymi i lokalnymi władzami w sprawie epidemii koronawirusa i jej rozwoju. Na tę chwilę nie widzimy potrzeby zmian w kalendarzu. Sprawa będzie na bieżąco monitorowana” – cytują oświadczenie UEFA niemiecka agencja DAP i rosyjska agencja TASS.

To odpowiedź UEFA na prośbę krajowych federacji, które zawnioskowały do niej o przełożenie mistrzostw Europy na przyszły rok w celu umożliwienia rozegrania sezonu ligowego. Więcej o tym TUTAJ.

Epidemia koronawirusa sparaliżowała rozgrywki piłkarskie w Europie. Włoska Serie A została zawieszona, a w innych krajach, w tym w Polsce, ze względów bezpieczeństwa spotkania będą odbywały się bez udziału publiczności. Kibice nie wejdą np. na dwa najbliższe mecze towarzyskie reprezentacji Polski.

Euro 2020 ma rozpocząć się 12 czerwca i trwać do 12 lipca. Turniej, po raz pierwszy i jedyny, ma zostać rozegrany w aż 12 krajach Starego Kontynentu – impreza ma charakter paneuropejski ze względu na jubileusz 60-lecia powołania jej do życia.

Rozszerzenie mistrzostw na cały kontynent jest nie tylko sposobem na uczczenie jubileuszu, ale ma też przynieść UEFA rekordowy zysk rzędu 2,5 mld euro. 600 mln euro wyższy niż dało Euro 2016 we Francji.

Jednym z miast-gospodarzy Euro 2020 jest Rzym, a Włochy to ognisko koronawirusa w Europie. Tylko na Półwyspie Apenińskim stwierdzono ponad 9 tys. zarażeń, a blisko 500 chorych zmarło.

Polska swoje mecze fazy grupowej ma rozegrać w Dublinie i Bilbao. Ewentualne spotkanie 1/8 finału Biało-Czerwoni mogą rozegrać w Bilbao, Budapeszcie, Kopenhadze albo Glasgow.

źródło: wp.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ