Obserwuj nas na Facebook

Mundial Uniejów ponownie dostarczył wielkich emocji!

25–27 maja 2026 roku sportowy Uniejów ponownie stał się stolicą mundurowego futbolu. Na murawach rozegrano wyjątkową, jubileuszową edycję Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn – Mundial Uniejów 2026 o Puchar Komendanta Głównego Policji. Tegoroczne wydarzenie miało szczególny charakter, ponieważ odbywało się w roku obchodów 100-lecia sportu w Policji. Były emocje, sportowa rywalizacja, ogromna energia i coś znacznie ważniejszego niż wynik – pamięć, jedność i szacunek dla tych, którzy oddali życie w służbie drugiemu człowiekowi.

Przez trzy dni Uniejów tętnił sportowymi emocjami. Na boiskach rywalizowały drużyny reprezentujące służby mundurowe z całej Polski. Każdy mecz był pokazem charakteru, determinacji i gry fair play. Nie brakowało widowiskowych akcji, pięknych bramek, fenomenalnych interwencji bramkarzy i walki do ostatniego gwizdka. Tegoroczny Mundial został dedykowany policjantom poległym na służbie. Szczególnie wspominano policjantów tragicznie zmarłych podczas pełnienia obowiązków służbowych w Zakładzie Karnym w Sieradzu. Ich służba, odwaga i poświęcenie na zawsze pozostaną częścią historii polskiej Policji.

Inaugurację wydarzenia zaszczycili swoją obecnością: nadinsp. Roman Kuster I Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Arkadiusz Sylwestrzak Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi, nadinsp. Tomasz Olczyk Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, nadinsp. Szymon Sędzik Komendnat Wojewódzki Policji w Szczecinie, nadinsp. Paweł Półtorzycki – Komendnat Wojewódzki Policji we Wrocławiu, insp. Adam Jurek – I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, insp. Tomasz Jarosz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, insp. Tomasz Rylski – Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie ds. Dydaktycznych, mł.insp. Mariusz Siejka – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, płk Małgorzata Banasiak – Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Łodzi, st.bryg Wojciech Wieloch – Zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, mł.insp. Barbara Żebrowska – Wiceprzewodnicząca Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po poległych policjantach, Pani Magdalena Werstak – Wiceprzewodnicząca  Sejmiku Województwa Łódzkiego i wdowa po poległym policjancie, Józef Kaczmarek – Burmistrz Uniejowa, Piotr Kozłowski – Wicestarosta Powiatu Poddębickiego, Cezary Kulesza – Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, mł.insp. Daniel Grzyb – Pełnomocnik Komendnata Głównego Policji do spraw Sportu, kom. Marta Garlicka – Naczelnik Wydziału Doskonalenia Zawodowego KSP, mł.insp. Krzysztof Balcer Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP województwa łódzkiego, wraz z Wiceprzewodniczącym podinsp. Pawłem Cisek, Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi ds. współpracy z Fundacją Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach – Wioletta Skowyra, Aneta Kulesza – wdowa po poległym policjancie.

Uroczystą inaugurację „Mundialu Uniejów” uświetnił występ zespołu tanecznego Cheerleaders FLEX DANCE.

30 drużyn ( 20 męskich i 10 żeńskich reprezentacji służb mundurowych) walczyło o zwycięstwo w zawodach. Pierwszy dzień turnieju to faza eliminacyjna, zacięte zmagania na boisku zawodników,  którzy z ogromnym, sportowym duchem walki stanęli w szranki by pokonać przeciwną drużynę i zagrać następnego dnia w rozgrywkach pucharowych. Już od pierwszego gwizdka, zawodników cechowała wysoka kultura gry i taktyczne przygotowanie. Piłkarze imponowali zgraniem i skutecznością pod bramką rywali. Oprócz walki o prestiż, zawodnicy  i zawodniczki mieli szansę na integrację, promocję aktywności fizycznej i wymianę doświadczeń. Faza grupowa była emocjonująca, o awansie do kolejnego etapu decydowały różnice bramek.

27 maja na murawie spotkali się najlepsi z najlepszych. Mecze pełne zwrotów akcji i wielu celnych strzałów wyłoniły zwycięzców. A oto oni:

W KATEGORII KOBIET:

1 miejsce – Komenda Główna Policji
2 miejsce – KWP Poznań
3 miejsce – Komenda Stołeczna Policji

W KATEGORII MĘŻCZYZN:

1 miejsce – 16 Dywizja Zmechanizowana w Olsztynie
2 miejsce – KWP Łódź
3 miejsce – KWP Katowice

Najlepszy zawodnik: Patryk Niewiadomski (KWP Łódź), Karolina Gruszka (KSP)
Najlepszy bramkarz: 
Patryk Kleczkowski (16 Dywizjon Zmechanizowany Olsztyn), Adrianna Raś (KWP Poznań)
Najlepszy strzelec: Kamil Głośny (KWP Katowice), Marlena Jaszyk (KGP).

Nagrody zwycięzcom wręczył nadinsp. Arkadiusz Sylwestrzak Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi. Drużyny odebrały nagrody i gratulacje, także z rąk Pani Agnieszki Ryś Wicemarszałek Województwa Łódzkiego oraz Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów województwa Łódzkiego podinsp. Krzysztofa Balcera.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Łódzkie – Urząd Marszałkowski, a współorganizatorem NSZZP województwa łódzkiego.

Patronatem honorowym imprezę objęli: Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego, Komendant Główny Policji, Polski Związek Piłki Nożnej, Łódzki Związek Piłki Nożnej, Starosta Poddębicki

Wyjątkowej atmosfery wydarzeniu dodawał jubileusz 100-lecia sportu w Policji. To właśnie sport od dekad łączy policyjne środowisko, kształtuje charakter, uczy współpracy i wzmacnia wartości tak ważne również w codziennej służbie.
Mundial Uniejów 2026 po raz kolejny udowodnił, że sport ma niezwykłą moc – łączy ludzi, buduje wspólnotę i pozwala oddać hołd tym, którzy zasługują na pamięć każdego dnia.

 

źródło: Policja Poddębice

 

Udostępnij

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PIŁKARSKI WEEKEND – OK LIGA TYPERA

IV LIGA – XXXIV KOLEJKA 13 czerwca (SOBOTA) godz. 14:00 ZGIERZ Boruta Zgierz (7) – Termy Poddębice (17) obsada sędziowska: Kluska Jan, Siejka Kacper, Pacała Dawid.  Pożegnalny niestety mecz w