mPZPN – wyniki w Twoim telefonie

 

Znalezienie wyników meczów jeszcze nigdy nie było tak proste. Polski Związek Piłki Nożnej stworzył aplikację „mPZPN”, w której znaleźć można wyniki i szczegóły meczów oraz tabele wszystkich rozgrywek prowadzonych przez PZPN i Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej – seniorskich i młodzieżowych, kobiecych i męskich, trawiastych i futsalowych.


– W tej aplikacji fani piłki nożnej znajdą dosłownie wszystko. Od zawsze mówiliśmy, że jako PZPN chcemy być blisko kibiców i wszystkich osób, które interesują się futbolem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dostępność do wyników na najniższym poziomie rozgrywkowym była dotychczas utrudniona, rodzice często szukali również rezultatów swoich dzieci. Owszem, pojawiały się one na stronach wojewódzkich związków czy niektórych portalach internetowych, ale nie na taką skalę, często zawierały też błędy czy niepełne informacje – zauważa Adam Kaźmierczak, wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego.

mPZPN – wyniki w Twoim telefonie

 

W Polskim Związku Piłki Nożnej zrzeszonych jest 7700 klubów, które co weekend rozgrywają kilkadziesiąt tysięcy meczów. – W naszej bazie znajdują się wyniki wszystkich tych spotkań, pełne składy, wykaz strzelców goli, a także zawodników, którzy otrzymali żółte bądź czerwone kartki. Dane są wprowadzane przez… sędziów prowadzących zawody i wpisywane do systemu Extranet. Same wyniki mają obowiązek podać najpóźniej 15 minut po zakończeniu danego spotkania. Później wpisują składy, bramki, kartki i inne wydarzenia boiskowe. Dzięki temu mamy gwarancję, że wyniki będą rzetelne i będą odzwierciedlały boiskowy stan  – podkreśla Kaźmierczak.

Aplikacja jest w fazie rozwoju, dzięki czemu wpływ na jej ostateczny kształt mogą mieć również… kibice.

– Trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, że to aplikacja dla użytkowników. Chcemy, aby była jak najbardziej intuicyjna, dlatego też, jeśli ktoś zauważy coś do poprawy, co można usprawnić lub ma pomysły na nowe funkcjonalności, może nam to zgłosić. Wsłuchamy się w każdy głos i postaramy się jak najbardziej dostosować ten produkt do potrzeb. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby kibiców, przecież dziś praktycznie każdy ma smartfon. Liczymy na to, że już niedługo nasza nowa aplikacja stanie się czymś niezbędnym w telefonie każdego fana futbolu – dodaje wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego.

 

Promocja EURO 2024 w przedszkolach

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim zostały piłkarzami reprezentacji Polski, kibicami biało-czerwonych oraz komentatorami sportowymi. Łódzki Związek Piłki Nożnej promuje aktywność fizyczną wśród najmłodszych.


Przed nami mistrzostwa Europy, nasza reprezentacja niebawem rozpoczyna turniej w Niemczech. To doskonały czas na promocję piłki nożnej. Materiał wideo niebawem zostanie wyemitowany w ŁZPN TV oraz portalu Łączy nas piłka.

 

źródło: lzpn.org

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PODDĘBICCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WŁAMANIAMI

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Aby pozostawiły tylko radosne wspomnienia, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego majątku przed wyjazdem. W dniu Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów poddębicki dzielnicowy informował mieszkańców

ZAPROSZENIE NA ZAWODY STRAŻACKIE

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zmagania druhów ochotników z terenu Gminy Poddębice odbędą się w niedzielę 30 czerwca br. w Niemysłowie. Początek zaplanowano na godz. 12.   KLUB STRZELECKI RCS