LOSOWANIE GRUP DO „MUNDIALU UNIEJÓW”

13 maja 2024 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbyło się losowanie grup do III Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn „MUNDIAL UNIEJÓW” o Puchar Komendanta Głównego Policji, który odbędzie się 27 – 29 maja 2024 roku w Uniejowie.

Na obiekcie sportowym im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie, już za parę dni od 27 do 29 maja 2024  odbędzie się III Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn „MUNDIAL UNIEJÓW” o Puchar Komendanta Głównego Policji. W zmaganiach tych udział wezmą drużyny z całego kraju.

Turniej jest memoriałem, który ma na celu kultywowanie pamięci o tragicznie zmarłych policjantach łódzkiego garnizonu: mł. asp. Wiktorze Będkowskim, mł. asp. Bartłomieju Kuleszy oraz asp. Andrzeju Werstaku, którzy w tragicznych okolicznościach 26 marca 2007 roku w Zakładzie Karnym w Sieradzu oddali swoje życie wypełniając do końca rotę ślubowania. Ideą imprezy jest także doskonalenie sprawności fizycznej oraz kształtowanie pozytywnych postaw, a także budowanie dobrej atmosfery w służbie poprzez współzawodnictwo sportowe.

Uroczyste losowanie przeprowadził Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi  insp. Tomasz Jędrzejowski

Partnerem Wydarzenia jest: „Województwo Łódzkie”

Patronatem honorowym imprezę objęli: Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego, Komendant Główny Policji, Polski Związek Piłki Nożnej, Łódzki Związek Piłki Nożnej

Partnerami wydarzenia są: Powiat Poddębicki, Miasto Uniejów, ZW NSZZ Policjantów woj. łódzkiego, Łódzka Grupa Wojewódzka IPA

Dagmara Mościńska

      

POLICJANCI APELUJĄ O ROZSĄDEK I ROZWAGĘ PODCZAS PRAC POLOWYCH

Piękna pogoda sprzyja rolnikom, którzy wyjeżdżają, aby wykonać prace polowe. Dlatego policjanci, przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz podczas wykonywania prac polowych.

Osoby wykonujące prace polowe przy pomocy różnego rodzaju sprzętu korzystają nie tylko z dróg polnych, ale również z dróg publicznych. Ich pojazdy jak i maszyny rolnicze często nie są oświetlone. Apelujemy do wszystkich właścicieli o właściwe oświetlenie maszyn rolniczych oraz systematyczne sprawdzanie ich stanu technicznego. Pamiętajmy, że nieoświetlone maszyny rolnicze stwarzają na drodze duże zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu. Bez wątpienia, ciężka praca w polu często kończy się w porach wieczorowych. Powracający do miejsc zamieszkania swoimi pojazdami do których często podpięty jest sprzęt rolniczy, muszą pamiętać, aby być widocznym dla innych użytkowników dróg. Dzięki rozwadze i bieżącemu kontrolowaniu stanu technicznego maszyn rolniczych możemy uniknąć wielu zagrożeń na drodze!!!
Niestety co roku policjanci interweniują w związku z wypadkami przy wykonywaniu prac polowych, czy też przy obsłudze maszyn rolniczych. Na pewno wielu tych nieszczęśliwych wypadków można uniknąć, jeżeli tylko zachowamy podstawowe środki ostrożności. Niestety często gubi nas rutyna i przyzwyczajenie. W dużej mierze przyczyny zdarzeń, do których dochodzi podczas prac rolniczych, wynikają z pośpiechu, przemęczenia, czy nieprawidłowej organizacji pracy, ale również z lekceważącego stosunku do potencjalnych zagrożeń.
Uwaga:

  • nigdy nie podejmujmy prac w gospodarstwie pod działaniem alkoholu, nie kierujmy pojazdami, nie pozwólmy też aby czynili to inni!
  • nie dopuszczajmy do kierowania maszynami lub pojazdami osób, które nie posiadają odpowiednich uprawnień!
  • nie przewoźmy nikogo na załadowanych wozach i przyczepach!

Pamiętajmy, że często swoistym „wrogiem” może być rutyna i pośpiech przy wykonywaniu wszelkiego rodzaju prac. Przed przystąpieniem do  nich  powinniśmy wcześniej sprawdzić  stan techniczny maszyn rolniczych. Niewątpliwie czynność ta przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa.
Policjanci apelują o szczególną ostrożność przy pracach polowych. Chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie.

podkom. Adam Dembiński

 

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PODDĘBICCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WŁAMANIAMI

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Aby pozostawiły tylko radosne wspomnienia, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego majątku przed wyjazdem. W dniu Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów poddębicki dzielnicowy informował mieszkańców

ZAPROSZENIE NA ZAWODY STRAŻACKIE

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zmagania druhów ochotników z terenu Gminy Poddębice odbędą się w niedzielę 30 czerwca br. w Niemysłowie. Początek zaplanowano na godz. 12.   KLUB STRZELECKI RCS