Kto ma szansę na dokończenie sezonu?

0
48
views

Poznaliśmy więcej szczegółów środowej wideokonferencji prezesów Wojewódzkich ZPN z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem. Jak już informowaliśmy – nie zapadły na niej żadne wiążące decyzje, ale działacze przeanalizowali wiele możliwych scenariuszy dokończenia rozgrywek sezonu 2019/2020. Przedstawiamy najbardziej prawdopodobny.

Priorytetem będzie dokończenie Ekstraklasy i Pucharu Polski (szczebel centralny i wojewódzki). Wszystko uzależnione jest jednak od decyzji rządowych. One, na chwilę obecną, wykluczają wznowienie jakichkolwiek rozgrywek sportowych.

Mało prawdopodobne wydaje się dokończenie sezonu 2019/2020 w I, II i III lidze, a wręcz niemożliwe w niższych klasach rozgrywkowych (seniorskich od IV ligi w dół i juniorskich). Ostateczne decyzje mamy poznać do 11 maja.

– Jeżeli okaże się, że nie będzie można rozegrać całości sezonu, to będziemy rekomendować zarządowi PZPN aby za końcowe uznać obecne tabele ligowe. Rozważaliśmy czy zgodnie z regulaminami rozgrywek uznać awanse i spadki w poszczególnych klasach rozgrywkowych czy też przyjąć rozwiązanie, że drużyny awansują, a nie będzie spadków. Problem jest w III lidze. W grupie I Sokół Ostróda i Legia II Warszawa mają rozegrany jeden mecz mniej i to między sobą, oraz grupie IV gdzie Hutnik Kraków i Motor Lublin mają po 36 punktów. Środowisko piłkarskie chce grać i jeśli będzie możliwość na dokończenie rywalizacji, zrobimy wszystko aby tak się stało. W przeciwnym razie zamykamy temat rozgrywek w sezonie 2019/2020 i myślimy już o sezonie 2020/2021. Nie można tego przecież przeciągać w nieskończoność – powiedział Łódzkiemu Futbolowi Adam Kaźmierczak, prezes ŁZPN.

źródło: lzpn.org

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ