Klęska w Radomsku

1
230

Tego nikt się nie spodziewał. RKS Radomsko rozbił Termy Ner Poddębice w najciekawszym spotkaniu 3. kolejki IV ligi łódzkiej. Podopieczni Rafała Ozgi od pierwszej minuty posiadali wyraźną przewagę, a piłkarzem, który zrobił przysłowiową różnicę był Omar Tall. Strzelił dwa gole, zaliczył asystę, a w ostatniej minucie huknął z rzutu wolnego w poprzeczkę.

Trybuny radomszczańskiego stadionu wypełniły się kibicami, którzy przyszli zobaczyć jak radzi sobie czwartoligowy beniaminek. Warto również wspomnieć, że po dziesięciu latach na stanowisko spikera wrócił Tomasz Smurzyński, który pełnił tę funkcję w najbardziej udanych czasach dla radomszczańskiej piłki. Wrócił i to ze znakomitym skutkiem, bo już w pierwszej połowie RKS trzykrotnie umieścił piłkę w bramce gości. Dwie pierwsze bramki strzelił Omar Tall, a przy trzeciej ciemnoskóry napastnik popisał się świetnym podaniem do Krystiana Wojtczaka. Kiedy Wojtczak tuż po przerwie zdobył gola na 4:0 stało się jasne, że RKS dopisze do swojego konta kolejne trzy punkty. Gości stać było jedynie na honorowe trafienie Łukasza Dynela, a w ostatniej akcji meczu strzał w poprzeczkę z rzutu wolnego Omara Talla dobił Łukasz Gloc.

RKS Radomsko – Termy Ner Poddębice 5:1 (3:0)
Bramki: Omar Tall 20, 22, Krystian Wojtczak 39, 47, Łukasz Gloc 90 – Łukasz Dynel 55

RKS Radomsko: Baranowski – Michalak (86′ Lewacki), Pluta, Klepczyński, Jura – Turniak, Zieliński (83′ Banasiak), Sadziński ż, Wojtczak (62′ Gloc), Baraniak (69′ Seweryn Kowalski) – Tall

Termy Ner: Niedomagała – Owczarek (46′ Lewandowski), Zwoliński, Stępień, Pasik – Bartos, Marciniak, Kania (87′ Tomaszewski), Tonn ż, Zasada – Smolarek (46′ Dynel)

źródło: lodzkifutbol.pl