EWA PAJOR NIE ZWALNIA – DWA MECZE PIĘĆ BRAMEK !!!

0
59

Reprezentacja Polski kobiet poszła za ciosem. Pokonała Azerbejdżan i jest liderem w eliminacjach

Reprezentacja Polski kobiet jest w dobrej sytuacji w eliminacjach do mistrzostw Europy. Po pokonaniu 5:0 Azerbejdżanu została liderem grupy D.

piłkarki reprezentacji Polski kobiet

Polki wykorzystały szansę i w marcu wyraźnie poprawiły sytuację w eliminacjach mistrzostw Europy. W meczach z Mołdawią i z Azerbejdżanem zdobyły komplet punktów, strzeliły 10 goli i nie straciły żadnego. Dzięki trafieniom w doliczonym czasie zostały liderkami grupy D.

Po wygranym 5:0 meczu z Mołdawią w podstawowym składzie doszło do jednej zmiany. Dominika Grabowska zagrała zamiast Eweliny Kamczyk. Na swoich miejscach w jedenastce pozostały Ewa Pajor oraz Aleksandra Sikora, które odpowiadały za demolkę Mołdawianek i ta pierwsza strzeliła gola Azerkom w 18. minucie, a druga w 44. minucie. Do przerwy było 2:0 dzięki uderzeniom piłkarek VfL Wolfsburg i Juventusu FC.

Polska prezentowała się wyraźnie lepiej od przeciwnika, o czym świadczyły kolejne sytuacje podbramkowe, głównie Ewy Pajor. Piorunująca była końcówka Biało-Czerwonych, w której liderka zespołu dorzuciła drugiego gola, a skoro do bramki przymierzyły również Agata Tarczyńska i Weronika Zawistowska, to ponownie zrobiło się 5:0.

Do mistrzostw Europy awansuje najlepsza drużyna w grupie. Bezpośrednio do turnieju przejdą również trzy najlepsze reprezentacje z drugich miejsc, a pozostałe będą rywalizować w barażach.

Azerbejdżan – Polska 0:5 (0:2)
0:1 – Ewa Pajor 18′
0:2 – Aleksandra Sikora 44′
0:3 – Agata Tarczyńska 90′
0:4 – Ewa Pajor 90′
0:5 – Weronika Zawistowska 90′

Polska: Katarzyna Kiedrzynek – Gabriela Grzywińska, Małgorzata Mesjasz, Paulina Dudek – Aleksandra Sikora, Patrycja Balcerzak, Natalia Chudzik (63′ Weronika Zawistowska), Emilia Zdunek (68′ Ewelina Kamczyk), Dominika Grabowska, Katarzyna Daleszczyk (78′ Agata Tarczyńska), Ewa Pajor