Boniek nie wie, że płaci się w niższych ligach

0
57
views

Prezes PZPN Zbigniew Boniek potwierdził w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego, że to wojewódzkie związki zdecydują o ewentualnym dokończeniu sezonu 2019/2020 w niższych ligach (od III w dół). I wcale nie musi być to spójna, jednolita decyzja. Może być tak, że niektóre województwa zakończą sezon, a niektóre będą grać nawet w sierpniu.

– Jeżeli któryś z prezesów wojewódzkich ZPN zdecyduje, że chce do połowy sierpnia rozgrywać mecze okręgówki, A-klasy, B-klasy czy C-klasy, będzie to wewnętrzna sprawa danego województwa. Zarząd PZPN nie ma nic do rozstrzygnięć obecnego sezonu i tego, czy będzie on kontynuowany od III ligi w dół. Dla mnie jest to całkowicie przejrzyste – powiedział Zbigniew Boniek.

– Mnie zastanawia jedno, po co tam w niższych ligach aż tak się śpieszą z decyzjami? Tam nikt nie ponosi strat finansowych, za wyjątkiem trenera, który ma pewnie stałą niewielką pensję w granicach kilku tysięcy złotych. Jeżeli są kluby w IV lidze, okręgówce i A-klasie, które płacą zawodnikom, to nie jest mój problem. Przypomnę, że wszyscy piłkarze oficjalnie podpisują tam deklaracje gry amatora. Skąd ja mam wiedzieć jako prezes PZPN, że tam płacą zawodnikom? Nikt nie informuje o tym związku. Z mojego punktu widzenia to piłka amatorska, w którą grają ludzie dla przyjemności. Jak jakiś klub chce płacić amatorom – niech płaci, ale to jego sprawa – dodał Boniek.

Zbigniew Boniek wypowiedział się również na temat III lig, które obecnie prowadzone są przez 4 wojewódzkie związki. – Mam też świadomość, że w III lidze do końca obecnego sezonu będą trzy problemy – trzeba będzie zdecydować, kto z nich awansuje, kto do nich awansuje i kto spadnie. Powtarzam, warunki do dokończenia rozgrywek mogą okazać się niemożliwe. Trzeba się zastanowić, czy nie wprowadzić przepisu, dzięki któremu będziemy mogli zakończyć sezon w III lidze po rozegraniu jednej rundy albo kilku kolejek. Przygotujemy się na to, ale dopiero jak będziemy prowadzić te rozgrywki – stwierdził szef PZPN.

Ostateczna decyzja ma być znana do 11 maja.

Źródło: Przegląd Sportowy

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ