ZIGNOROWAŁ ZNAK „STOP” I DOPROWADZIŁ DO ZDERZENIA

0
35
views

Poddębiccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Zielonej i Polnej w Poddębicach. Kierujący seatem nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z mercedesem. Dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

1 lutego 2021 roku o godzinie 11:30 na skrzyżowaniu ulic Zielonej i Polnej w Poddębicach, doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że 77-letni mieszkaniec gminy Wartkowice jadąc seatem ulicą Polną, nie zastosował się do znaku STOP i tym samym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, 59-letniemu kierującemu mercedesem. W wyniku zderzenia samochodów kierowca seata i jego pasażerka z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy uczestniczący w zdarzeniu byli trzeźwi. Z uwagi na powstałe uszkodzenia, policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów. Na miejscu zdarzenia pracowały wszystkie służby ratunkowe.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Przypominamy, że każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych osób.

  • Rozbite auto na miejscu zdarzenia w tle strażak kierujący ruchem, inne pojazdy, budynki, drzewa, krzewy, znaki drogowe.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ