ZDARZENIE DROGOWE W MIEJSCOWOŚCI STARY GOSTKÓW

0
65
views

5 czerwca 2022 r. poddębiccy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. Kierujący pojazdem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu cykliście. Właściciel jednośladu trafił do szpitala.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na terenie gminy Wartkowice. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford na skrzyżowaniu dróg, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który poruszał się drogą dla rowerów.
W wyniku zderzenia pojazdów, 58-letni cyklista trafił do szpitala w Poddębicach. Właściciel forda był trzeźwy.

Po raz kolejny zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji. Niestety na drogach każdego dnia można zaobserwować sytuacje, w których kierowcy nie udzielają pierwszeństwa przejazdu innym pojazdom. Wielu kierowców zapomina o kulturze na drodze oraz przepisach regulujących włączanie się do ruchu czy udzielania pierwszeństwa przejazdu. Często przyczyną tych zdarzeń jest także pośpiech lub nieuwaga. Kierowco zwolnij!

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

 

ROWERZYŚCI Z PROMILAMI

Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie dla prawidłowo poruszających się uczestników ruchu drogowego. Poddębiccy policjanci zatrzymali kolejnych właścicieli jednośladów pod wpływem alkoholu.

1 czerwca 2022 roku na terenie gminy Wartkowice policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 34-latka kierującego rowerem. Od rozmówcy wyczuli woń alkoholu. Mężczyzna miał ponad 2,4 promila w organiźmie. Cyklista został ukarany mandatem w wysokości 2500zł.

Podobny scenariusz miał miejsce na terenie gminy Poddębice 5 czerwca 2022 roku. 33-latek jechał rowerem pod wpływem alkoholu. Policjanci wykonali badanie stanu trzeźwości, które wykazało ponad 2,5 promila w organiźmie. Na rowerzystę także nałożono wysoki mandat.

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

 

POLICYJNE STOISKO NA IMPREZIE PLENEROWEJ W DALIKOWIE

Mundurowi z Poddębic uczestniczyli w Pikniku Województwa Łódzkiego w Dalikowie. Promowali zawód policjanta oraz prowadzili akcję profilaktyczną „Jednośladem bezpiecznie do celu” zachęcając do bezpiecznych zachowań na drodze. Pod niebieskim namiotem każdy znalazł coś dla siebie. Dorośli, młodzież i dzieci licznie odwiedzali policyjne stoisko.

Zostań jednym z nas…pod takim hasłem poddębiccy funkcjonariusze promowali swój zawód na terenie boiska szkolnego w Dalikowie. Młodzież, rodziny z dziećmi oraz seniorzy, którzy 3 czerwca 2022 roku postanowili aktywnie spędzić swój czas podczas pikniku, zostali mile zaskoczeni profilaktycznymi działaniami policjantów. Aby trafić do szerokiego grona odbiorców, mundurowi właśnie teraz podjęli tematykę wakacyjnego bezpieczeństwa oraz naboru do Policji – w miejscu gdzie skupia się duża liczba osób.

Najmłodsi mieli możliwość udziału w konkursie plastycznym pt. „Ja w roli stróża prawa” organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Poddębicach oraz Urząd Gminy w Dalikowie. Zwycięzcy uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Domaniewie oraz Dalikowie otrzymały nagrody ufundowane przez miejscowego Wójta, pana Radosława Arkusza. Ponadto, mundurowi malowali dzieciom buźki i rozdawali liczne materiały profilaktyczne w postaci broszur, naklejek, ulotek i elementów odblaskowych.

Zainteresowanych policyjną tematyką także nie brakowało. Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała informacji o naborze do Policji oraz specyfice pracy w tej formacji, miała również okazję porozmawiać ze specjalistami na temat procedury rekrutacyjnej do służby.

Każdy kto podszedł do stoiska znalazł coś interesującego dla siebie. Dzielnicowi, których nie mogło zabraknąć podczas działań, z zaangażowaniem wyjaśniali seniorom założenia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ