ZAKAZ WESEL, ZMIANY W SZKOŁACH. NIEOFICJALNE INFORMACJE

0
52
views

Nieoficjalnie: nowe obostrzenia nie tylko w czerwonej strefie

To już nie tylko czerwona strefa. Rząd chce wprowadzić nowe obostrzenia w całym kraju. Do takich informacji dotarli dziennikarze RMF FM. Poważna zmiana ma dotyczyć wesel i nauki zdalnej w szkołach.

Koronawirus coraz bardziej się rozprzestrzenia. Rząd wprowadza coraz więcej ograniczeń. Z informacji RMF FM wynika, że poważna zmiana ma dotyczyć także wesel.

Rząd chce całkowicie zakazać organizacji tych uroczystości w całym kraju. Ostateczna decyzja ma zapaść w środę wieczorem. Przekazana ma być w czwartek.

Obecnie jedynie w czerwonych strefach wesela są zakazane. W żółtych może w nich brać udział maksymalnie 20 osób. Nie można jednak organizować wesel w formie zabawy tanecznej.

Jak podaje radio, rząd szykuje też poważne zmiany w nauczaniu zdalnym. W tej chwili taka forma nauczania została wprowadzona w szkołach ponadpodstawowych i wyższych w strefach czerwonych. W strefach żółtych w tych samych rodzajach placówek prowadzona jest nauka hybrydowa. Teraz te zasady mogą objąć także najstarsze klasy szkoły podstawowej.

Koronawirus. Podejrzewasz zakażenie? Oto porady Wirtualna Polska

Koronawirus. Podejrzewasz zakażenie? Oto porady (Wirtualna Polska)

Koronawirus w Polsce. Dane ministerstwa

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport, z którego wynika, że w ciągu ostatniej doby przybyło 9291 zakażonych.

Najnowsze przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą osób z województw: małopolskiego (1486), mazowieckiego (1282), wielkopolskiego (1186), śląskiego (895), podkarpackiego (667), łódzkiego (625), dolnośląskiego (567), pomorskiego (484), kujawsko-pomorskiego (446), świętokrzyskiego (312), opolskiego (307), lubuskiego (228), lubelskiego (219), zachodniopomorskiego (213), podlaskiego (209), warmińsko-mazurskiego (165).

Zmarło też kolejnych 107 osób. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 9 osób, a 98 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Łącznie od początku epidemii koronawirusem w Polsce zakaziło się 192 539 osób. Walkę z wirusem SARS-CoV-2 przegrało 3721 pacjentów.

źródło: wp.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ