Obserwuj nas na Facebook

ZACHOWAJ BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS UPAŁÓW

Wraz z nadejściem letnich upałów, przypominamy wszystkim mieszkańcom o konieczności zachowania szczególnej ostrożności. Nie zostawiajmy dzieci ani zwierząt w zamkniętych samochodach, nawet na krótką chwilę. Wysokie temperatury mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia każdego, a w szczególności dzieci, osób starszych oraz osób z chorobami przewlekłymi.

Przypominamy, że wysokie temperatury mogą stanowić śmiertelne zagrożenie. Upały są szczególnie niebezpieczne osób starszych i dzieci – nie zapominajmy o tym szczególnie w trakcie podróży.
Pamiętajmy o tym, żeby nie zostawiać ani dzieci, ani zwierząt w rozgrzanych samochodach, nawet jeśli wydaje nam się, że wychodzimy tylko na chwilę. W samochodzie stojącym w pełnym słońcu panuje tak wysoka temperatura, że dziecko czy zwierzę narażone jest na utratę zdrowia a nawet życia.
Upały są zagrożeniem również dla kierowców. Oślepiające słońce, wysokie temperatury mają negatywny wpływ na samopoczucie kierowców, a trzeba pamiętać o tym, że wakacje to czas wzmożonego ruchu na drogach. Konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, a przez upały większość kierowców odczuwa dyskomfort.
Podczas podróży:

  • bądź wypoczęty,
  • zadbaj o właściwą temperaturę wewnątrz pojazdu,
  • pamiętaj o zabraniu wody,
  • zaplanuj swoją trasę,
  • rób przerwy w podróży,
  • uwzględnij porę dnia, miejsca wypoczynku,
  • obserwuj reakcje swojego organizmu podczas upałów: drżenie, potliwość, zawroty głowy – w przypadku złego samopoczucia przerwij jazdę i w miarę potrzeby zwróć się o pomoc do lekarza.

W czasie podróży, jak również w trakcie letniego wypoczynku, przestrzegaj zasad bezpieczeństwa, kieruj się zdrowym rozsądkiem i postępuj w taki sposób, aby nie narażać nikogo na utratę zdrowia czy nawet życia.

st. sierż. Alicja Bartczak

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach (policja.gov.pl)

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Piłkarska reprezentacja kobiet trenowała w Uniejowie

Do czwartku 10.07.2024 w Uzdrowisku Termalnym odbywało się zgrupowanie Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej w ramach przygotowań do Euro 2025. W powołanej kadrze nie mogło zabraknąć Ewy Pajor. Zawodniczki Niny Palaton trenowały przez cztery dni na kompleksie boisk im. Włodzimierza

Wakacyjna oferta naszego partnera

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas wakacyjnych wyjazdów. Partner Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – Kahlenberg Services przygotował nową ofertę dotyczącą obozów piłkarskich – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zachęcamy się do

PJS: Klasyfikacje klas A

Publikujemy klasyfikację Pro Junior System we wszystkich grupach klasy A za sezon 2023/2024. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I

PJS: Klasyfikacje klas okręgowych

Przedstawiamy klasyfikację Pro Junior System za sezon 2023/2024 w klasach okręgowych jak i listę klubów, które otrzymają nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego