Obserwuj nas na Facebook

Za nami Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach

W minioną niedzielę, 19 listopada 2023 roku, w malowniczych terenach poddębickiego lasu odbył się Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach. Na starcie stanęło ponad stu pasjonatów biegu, którzy zmierzyli się z pięciokilometrowym dystansem. Tuż po nim, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy puchar z rąk Komendanta. Nie zabrakło emocji i niespodzianek.

Wydarzenie otworzył Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach młodszy inspektor Adam Kolasa, który już na wstępie podziękował uczestnikom za przybycie. Podkreślił, że 105 zapisanych zawodników nawiązuje do 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, którą obchodziliśmy tydzień temu. Życząc wszystkim rywalizacji w duchu fair-play, Komendant przypomniał, że podczas tego biegu każdy zawodnik jest zwycięzcą i tym samym każdy otrzyma z jego rąk puchar.
Niesamowita energia i uśmiech to cechy, które dominowały u zawodników tuż przed rozpoczęciem biegu. Rozgrzewkę poprowadziła podkomisarz Marta Mysur- Mistrzyni Świata Seniorów w Taekwondo oraz Mistrzyni Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu, na co dzień funkcjonariuszka Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.
Punktualnie o godzinie 11:00 ponad stu biegaczy zgromadziło się na linii startu, aby podjąć wyzwanie i zmierzyć się z pięciokilometrową trasą wyznaczoną w poddębickim lesie.
Po przekroczeniu linii mety, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy puchar z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach. Atmosfera na mecie była niesamowita. Kibice witali każdego gorącymi oklaskami, nagradzając wysiłek włożony w pokonanie trasy.
Sam bieg to nie wszystko, co organizatorzy przygotowali dla uczestników. Zawodnicy mieli okazję wziąć udział w losowaniu wielu atrakcyjnych nagród, a warunkiem uczestnictwa było… ukończenie biegu.
Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach został zorganizowany we współpracy z Poddębickim Klubem Biegacza Zdyszani.pl oraz przy współudziale zarządu Geotermia Poddębice sp. z o.o.
Składamy ogromne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się i pomagali w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego przedsięwzięcia.
Brawa dla wszystkich uczestników i dziękujemy, że byliście z nami!

starszy sierżant Alicja Bartczak

fotografie: Michał Kubacki

 

Apelujemy o ostrożność za kierownicą

Mimo kalendarzowej jesieni, w każdej chwili mogą wystąpić opady śniegu. Kiedy widoczność jest ograniczona i szybko zapada zmrok, pierwszy śnieg może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji i zaskoczyć kierowców. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Lada moment na naszych drogach może pojawić się pierwszy śnieg. Na drogach będzie ślisko, a droga hamowania może znacząco się wydłużyć. W tym jesienno-zimowym okresie zmniejszona jest widoczność i szybko zapada zmrok, a opady dodatkowo utrudnia jazdę wszystkim kierowcom. Taka aura nie wybacza błędów kierowców, ich pochopnych decyzji i jazdy nie dostosowanej do występujących na drodze warunków. Abu ustrzec się przed stresującymi sytuacjami na drodze przypominamy o kilku fundamentalnych zasadach bezpiecznej jazdy w tym okresie:

  • sprawdź auto pod względem technicznym, najlepiej w autoryzowanych stacjach obsługi,
  • zwróćmy uwagę na stan wycieraczek w aucie, warto aby wymieniać je na początku każdego sezonu. Stara wycieraczka może pozostawiać smugi na szybie, a to ogranicza widoczność,
  • warto wymienić opony na zimowe oraz sprawdzić ciśnienia w kołach,
  • sprawdź oświetlenie w pojeździe, ponieważ z uwagi na szybko zapadający zmrok będziemy go używać znacznie częściej. Niewłaściwie ustawione światła mogą oślepiać innych kierujących jadących przed nami.

Pamiętajmy, by stosować zasadę ograniczonego zaufania wobec kierowców oraz osób pieszych. Piesi muszą pamiętać, że zgodnie z prawem poza terenem zabudowanym muszą używać odblasków – nawet najmniejsze elementy odblaskowe mogą uratować życie .

podkom. Adam Dembiński

 

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Szachowa przygoda w Balatonboglár

W dniach 12-19 lipca odbył się trzeci Młodzieżowy Obóz Szachowy im. Wacława Felczaka w malowniczym mieście Balatonboglár na Węgrzech. W obozie uczestniczyło 12 uczniów wraz z opiekunami ze szkół z gminy Uniejów. Głównym celem obozu było wzmacnianie i pielęgnowanie

FALSTART TERMALNYCH Z PODDĘBIC

MECZE SPARINGOWE Termy Poddębice – Zjednoczeni Stryków 1:3 (0:2) Niestety casting nowych zawodników wypadł bardzo blado, ponieważ brakło jakości u tych zawodników, ale i też ci aktualni, zderzyli się ze

TERMALNI Z PODDĘBIC I GLKS JUŻ W TRENINGU

Termalni z Poddębic już po wakacjach i urlopach. Na pierwszym treningu pojawiło się 23 zawodników, w tym 9 testowanych, wśród nich jedna niespodzianka. Zawodnicy z Poddębic, przygotowują się w Centrum

ZMIANY W TERMALNYCH Z UNIEJOWA

Z funkcji trenera 1. zespołu zrezygnował Przemysław Nowak. Wraz z nim z klubu odchodzi jego asystent Bartosz Łuczak. Dziękujemy obu trenerom za wszystkie lata spędzone w naszym klubie, zarówno jako