Z 3 PROMILAMI ZA KIEROWNICĄ TIRA

0
47
views

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który jechał samochodem ciężarowym po drodze W473. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zatrzymanie prawa jazdy.

29 czerwca 2021 roku tuż po godzinie 14:00, dyżurny odebrał zgłoszenie o tym, że od miejscowości Rożdżały w gminie Warta, ma jechać samochodem ciężarowym marki Mercedes Actros nietrzeźwy kierowca. We wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci. Sprawdzili drogi, którymi mógł się poruszać opisany w zgłoszeniu pojazd. Zauważyli go w miejscowości Dąbrówka w gminie Zadzim i zatrzymali do kontroli. Za kierownicą siedział 49-latek. Podczas legitymowania funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. O losie nietrzeźwego kierującego zadecyduje sąd.

Pamiętajmy, że na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wpływa wiele czynników m.in. sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami (trzeźwość, zmęczenie), pogoda, a przede wszystkim respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego. Ponadto, bardzo ważna jest kultura jazdy, wzajemny szacunek i brak agresji, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa, co w konsekwencji może przełożyć się na mniejszą liczbę zdarzeń w ruchu drogowym.

 

WSPÓLNA KOMUNIKACJA – BEZPIECZNA PODRÓŻ

Mając na uwadze rozpoczynający się sezon wakacyjno-urlopowy, a co za tym idzie zwiększoną ilość ludzi przemieszczających się środkami zbiorowego transportu lokalnego (komunikacja miejska, autobusy PKS oraz koleje państwowe), ważnym jest aby w tym szczególnym czasie prowadzić działania profilaktyczne mające na celu zwrócenie szczególnej uwagi pasażerów na zachowanie innych współpodróżujących oraz reagowanie na zachowania niezgodne z prawem i zasadami obowiązującymi w miejscach publicznych. Realizacja działań na rzecz bezpieczeństwa w komunikacji objęta została patronatem honorowym przez Wojewodę Łódzkiego oraz Marszałka Województwa Łódzkiego.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ