NER PODDDĘBICE – PIAST BŁASZKI 2-0 (0-0).

Bramki:1-0.Okoński.Olaf(65′),2-0.Okoński.Olaf(87′).

NER:Sokołowicz-Owczarek,Dopierała.Gniadzik,Tonn-Paluch(71′-Świątkiewicz),Bogołębski(19′-Kubiak), Woźnak,Pabjańczyk,Jurkowski(46′-Jarczewski)-Okoński(87′-Wojtczak).

Piast:Kamańczyk-Rymarski,Armatys,Kaczmarek.P(81′-Przeździęk)-Zając,Sołtysiak,Wiktorowski,Konieczny(76′-Helt),Gil(62′-Fedoruk),Stępński,Kaczmarek.M.

Nie było niespodzianki w meczu otwierającym 23. kolejkę IV ligi łódzkiej pomiędzy Nerem Poddębice a Piastem Błaszki. Lider rozgrywek wygrał z zamykającym tabelę beniaminkiem z Błaszek 2:0 (0:0). Zwycięstwo gospodarzom nie przyszło jednak łatwo. Trzy punkty Nerowi zapewnił Olaf Okoński, który w drugiej połowie strzelił obie bramki.

Jeśli gospodarze spodziewali się łatwego pojedynku to mocno się rozczarowali. W piątkowy wieczór w Byczynie goście zawiesili poprzeczkę faworytom naprawdę bardzo wysoko. Przyjezdni grali ofiarnie w obronie i przeprowadzali przemyślane kontry. Niespodziewanie pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie Ner miał problemy z wykończeniem akcji. Urwanie punktów liderowi w przypadku Piasta z każdą chwilą zaczęło robić się coraz bardziej realne. Po ponad godzinie gry dał jednak o sobie znać Olaf Okoński. Napastnik gospodarzy wyprowadził poddębiczan na prowadzenie, a w końcówce ustalił ostateczny rezultat i zapewnił faworytowi komplet punktów.

klasa „B” grupa I

Victoria Łódź – lks Sazan Pęczniew 3:2 (2:1)

… Domżał Szymon-1, Wilczyński Andrzej-1

LKS SAZAN PĘCZNIEW: Patryk Ożadowicz – Tomasz Igiel(c), Dariusz Frontczak, Jacek Mieszalski, Marcin Twardowski – Andrzej Wilczyński, Piotr Walczak – Marek Ciepłoch, Norbert Magnuski, Damian Cichoń (60′ Grzegorz Kurzawa) – Szymon Domżał

REZERWOWI: Radosław Krzesiński, Grzegorz Kurzawa.

klasa okręgowa

Zawisza II Rzgów – mglks Termy Uniejów 1:3 (1:1)

… Stasiak Artur-1, Jesionowski Jakub-1, Kasztelan Adrian-1

Skład MGLKS:u

Jakub Zdych, Piotr Matusiak, Szymon Kwiatosiński, Łukasz Pacholczyk, Artur Stasiak, Tomasz Jatczak (84’Michał Kaźmierczak), Jakub Jesionowski (87’Witold Przytuła), Adrian Kuglarz (90+1’Sebastian Galoch), Krzysztof Łuczak (46’Marcin Woźniak), Jacek Dutka, Adrian Kasztelan

Rezerwowi:

Jakub Skrzypiec

Wymęczone zwycięstwo odnieśli piłkarze MGLKS pokonując rezerwy Zawiszy Rzgów 3:1, nasi piłkarze zafundowali nam 2 różne połowy. Przez dość długi czas nie mogliśmy sobie poradzić z nierównym boiskiem i dość silnie wiejącym wiatrem, dodatkowo w MGLKS-ie zabrakło Piasecznego i Jonczyka, a także Zycha stąd w bramce obecność Zdycha, który zastąpił Skrzypca.

Nie ma co ukrywać niedzielne przedpołudnie nie jest najlepszym terminem do rozgrywania meczy. Obecnie Zawisza przechodzi poważne problemy a zespół grający w Okręgówce składa się głównie z juniorów, stąd „Termalni” byli stawiani w roli cichych faworytów tego spotkania. Niestety już w 3 minucie meczy straciliśmy bramkę. Piłkę z lewej strony dośrodkował zawodnik gospodarzy a napastnik fantastycznym strzałem szczupakiem z za obrońcy pokonał Jakuba Zdycha. Przez długi czas MGLKS nie mógł złapać rytmu gry, nasza drużyna starała się grać piłką jednak murawa skutecznie utrudniała próby rozgrywania piłki. Około 30 minuty MGLKS przyjął styl gry gospodarzy, i od tej pory na boisku dominował „wysoki poziom” czyli górne piłki i walka w środku pola. W 35 minucie wyrównał Artur Stasiak. Krzysztof Łuczak popisał się ładnym penetrującym defensywę krosem jednak Artura ubiegł bramkarz, na nasze szczęście golkiper Zawiszy fatalnie się pomylił i wypuścił piłkę z rąk. Arturowi nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do bramki. Do przerwy 1:1. A poziom widowiska, cóż typowa A-klasa.

W przerwie trener Sałaciński zmienia Łuczaka a na plac wprowadza Woźniaka.

Po przerwie obraz gry nie uległ wielkiej zmianie jednak w przeciwieństwie do pierwszej połowy w drugiej to my kontrolowaliśmy tą „przepychankę” , czasem nawet starając się rozegrać piłkę tak, aby rozciągnąć drużynę Zawiszy. Gdyby nie kilka naszych głupich start w ciągu pola to można by powiedzieć, że MGLKS całkowicie zdominował drugą połowę. Taka gra i upływający czas spowodował, że Zawisza coraz bardziej opadał z sił i coraz bardziej dał spychać się do defensywy. Około 65 minuty na prowadzenie wyprowadził nas Jakub Jesionowski, który wykorzystał dośrodkowanie Adriana Kasztelana z rzutu rożnego. W tym meczu brakowało wielu 90 czy 100% sytuacji. Mecz toczył się głównie w środku pola, gdzie trwała zażarta walka o każdą piłkę. W końcówce swoją szansę mieli gospodarzę jednak dobrze na linii interweniował Zdych. Około 84 minuty na placu gry pojawił się Michał Kaźmierczak, który w 89 minucie był faulowany przed polem karnym rywala. Rzut wolny fantastycznym strzałem w okienko na bramkę zamienił Adrian Kasztelan, piłka zanim wpadła do bramki odbiła się jeszcze od poprzeczki. Ostatecznie MGLKS wygrywa 3:1 i zapisuje na swoim koncie kolejne cenne 3 punkty.

Nie było to porywające widowisko ale jak mówi Jose Mourinho nie ważny jest styl ważne są punkty, i dzisiaj właśnie tak możemy podsumować to spotkanie, Termalni nie zagrali dobrze, ale też nie pozwalały im na to warunki. Ważne, że na swoim koncie dopisujemy 3 cenne punkty. Dobry mecz rozegrał Adrian Kasztelan, który zanotował bramkę i asystę, a także wraz z Jackiem Dutką starał się zapanować nad chaosem jaki panował w środku boiska.

klasa „A” grupa III

Victoria Grabów – glks Sarnów/Dalików 3:3 (2:2)

Bramki: Sebastian Petasz, Dawid Strzelczyk, Maciej Kawczyński – Kamil Jesionowski 2, Wojciech Marciniak

Victoria: Sadokierski – Sadokierski M, Siwiński , Poszeptowicz, Trzeszczyński, Cichocki, Petasz, Raj, Kawczyński, Strzelczyk, Biskupski, na zmiany wchodzili: Gerlicki, Kupis, Szczęsny, Lewandowski.

Sarnów/Dalików: Matusiak – Marciniak, Kowalczyl, Grabski, Grzelak – Schmeichel (71′ Michalak), Jesionowski, Wijata, Skrobala (67 Olczak) – Dominowski (86′ Stelmachowicz), Makowski.

W niedzielnym meczu wicelider III grupy łódzkiej klasy A GLKS Sarnów/Dalików zremisował z Victorią Grabów 3:3 (2:2). Potknięcie podopiecznych grającego trenera Łukasza Wijaty wykorzystały: KS Sand Bus Kutno i Krośniewianka Krośniewice.

Gospodarze zaskoczyli faworyzowaną ekipę z Sarnowa i po kwadransie prowadzili 2:0, dzięki dwóm kapitalnym uderzeniom w samo okienko. Goście zdołali się szybko otrząsnąć i w 35. minucie na tablicy wyników widniał remis. Po zmianie stron lekką przewagę posiadali gracze GLKS, którzy wykorzystali stały fragment gry i po raz pierwszy objęli prowadzenie w meczu. Radość piłkarzy prowadzonych przez Łukasza Wijatę trwała zaledwie pięć minut.

W następnej kolejce (25-26 kwietnia) Victorię Grabów czeka wyjazdowe, derbowe spotkanie z LKS Świnice Warckie. Sarnowianie natomiast podejmą mający chrapkę na awans KS Sand Bus Kutno.

klasa „B” grupa III okręg sieradzki

KS Inter Woźniki – glks Pisia Zygry 0:3 (0:1)