Zbliża się najbardziej romantyczny wieczór w roku. Jeśli jeszcze nie macie Państwo konkretnych planów, nic straconego. Mamy dla Was kilka propozycji przygotowanych przez nasze obiekty. Czeka Was niepowtarzalne połączenie muzyki, romantyzmu i pięknych widoków, które uczynią ten dzień/wieczór naprawdę wyjątkowym.
Na początek Walentynkowe Termy!
Kompleks Termy Uniejów zaprasza na niezapomniane obchody Walentynek na basenach. Taka forma świętowania z pewnością długo pozostanie w pamięci uczestników. Będziecie mogli zanurzyć się w ciepłych wodach termalnych, posłuchać muzyki na żywo od DJ-a i uwiecznić te wyjątkowe chwile w fotobudce 360°.

Na Gości czeka jak zawsze strefa Saun oraz Restauracja. Walentynkowy wieczór zaplanowano w godzinach 22.00 – 1.00 w cenie standardowego biletu do Term Uniejów. Wszystko, co trzeba zrobić, to zabrać swoją połówkę i stworzyć niezapomniane wspomnienia.
A może muzycznie?
Koncert walentynkowy pt. Dżentelmeni polskiej piosenki w wykonaniu MICHAŁA BRONKA- artysty Teatru ROMA odbędzie się w ApartHotelu w dniu 15 lutego. Wydarzenie zaplanowano w godz. 21.00- 22.30, a cena biletu wynosi 150 zł /os. Ilość miejsc ograniczona, o miejscach decyduje kolejność sprzedaży biletów.
Podczas muzycznej uczty będzie można usłyszeć uwielbiane przez wszystkich klasyczne piosenki z ubiegłego wieku- utwory Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Marka Grechuty czy Czesława Niemena. Czeka Was niezwykły wieczór przy melodiach słynnych przebojów takich jak: „Pod papugami”, „Dni których nie znamy”, „Bądź moim natchnieniem”, „Zacznij od Bacha” czy „Lubię wracać”.

Jak zachęcają organizatorzy, nastrojowy i romantyczny wieczór można rozpocząć od kolacji w hotelowej AQUA Restaurant. Już dzisiaj można zakupić specjalnie przygotowane vouchery. Więcej informacji o koncercie: https://www.aparthotel-termyuniejow.pl/offer/koncert_walentynkowy_michala_bronka
Randka z Bachatą
To kolejna propozycja ApartHotelu. Ekspresowy kurs bachaty z mistrzem tańca towarzyskiego Januszem Wielgoszem – nie tylko zdobędziecie nowe taneczne umiejętności i podniesiecie Wasz taneczny poziom, ale odkryjcie magię tego zmysłowego tańca, który łączy serca i dusze.

Czy nasze propozycje brzmią jak dobry plan? Zatem rezerwujecie czas i miejsca bo liczba biletów na poszczególne atrakcje jest ograniczona.
A.Ow.
Konkurs z okazji Dnia Nauki Polskiej
Strefa SOWA zaprasza uczniów Szkół Podstawowych z terenu gminy Uniejów do wzięcia udziału w konkursie artystycznym pt. „Polscy Naukowcy”.
W dniu 19 lutego obchodzimy dzień Nauki Polskiej, w którym wspominamy polskich badaczy i naukowców. Jako datę tego święta wyznaczono dzień urodzin Mikołaja Kopernika w uznaniu dla jego zasług – nie tylko w dziedzinie astronomii. Jak wiemy, ten wybitny badacz dokonał jednego z najważniejszych odkryć w historii i zapoczątkował zmiany w dotychczasowym postrzeganiu świata.
Dzień Nauki Polskiej zachęca, byśmy czerpali inspiracje od naszych poprzedników, albo po prostu poszli w ich ślady.
Z tej okazji Strefa SOWA organizuje konkurs artystyczny pt. „Polscy Naukowcy”, który ukaże sylwetki naszych badaczy i naukowców oraz odkrycia i wynalazki, z których zasłynęli.
REGULAMIN KONKURSU ARTYSTYCZNEGO „POLSCY NAUKOWCY”
1. ORGANIZATOR I POSTANOWIENIA OGÓLNE
SOWA – Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności w Uniejowie, ul. Zamkowa 2b
Konkurs ma charakter edukacyjny i jest skierowany do młodzieży szkolnej klas I-VIII.
Konkurs jest dobrowolny i bezpłatny.
Zgłoszenie prac na konkurs jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
2. CELE KONKURSU:
Celebracja Dnia Nauki Polskiej i upamiętnienie Polskich Naukowców.
Zaproszenie do zgłębienia wiedzy na temat świata polskiej nauki
3. Dla kogo jest konkurs?
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Uniejów w dwóch kategoriach wiekowych I-IV I V-VIII.
Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę.
4. Zasady konkursu
Uczestnik konkursu zaprezentuje postać ze świata polskiej nauki (z przeszłości lub współczesną) wraz z elementem charakterystycznych dla jej dorobku, tj. z czego zasłynęła itp.
Praca musi zawierać metryczkę zawierającą imię i nazwisko wraz z numerem telefonu, klasę i szkołę.
Pracę należy przynieść do Strefy SOWA w Uniejowie, ul. Zamkowa 2b w godzinach otwarcia obiektu.
Praca wykonana jest techniką dowolną (kredki, farby, plastelina, modelina itp.)
Na prace czekamy do 18.02.2025 r. włącznie.
6. Ocena konkursowa
Prace będą oceniane wg następujących kryteriów: koncepcja i pomysł, zgodność z tematem przewodnim, staranność i estetyka. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Organizatorem pod nr 506 685 954 lub mailowo: sowa@termyuniejow.pl
7. Nagrody
Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych. U nas nikt nie jest przegrany i każdy otrzyma dyplom, a dla autorów zwycięskich prac przewidziane są nagrody.
Po zakończeniu konkursu prace zostaną zaprezentowane w Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA w Uniejowie.
A.Ow.

źródło: Gmina Uniejów