Uniejowscy policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu poddębickiego, który miał przy sobie środki odurzające. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.
12 lipca 2021 roku około godziny 23:00 policjanci z Komisariatu w Uniejowie patrolując miasto, na jednej z ulic zauważyli zaparkowaną hondę, przy której stała grupa osób. Mundurowi postanowili skontrolować pojazd i będące przy nim osoby. Na widok policjantów jeden z mężczyzn zaczął się dziwnie zachowywać. Podczas kontroli okazało się, że powodem jego zachowania był fakt, iż posiadał przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze zatrzymali 18-latka, gdyż miał przy sobie kilka dilerek z marihuaną oraz torebkę dilerkę z białym proszkiem. Wstępne badania przy pomocy testera narkotykowego wykazały, że to metaamfetamina. Łączna waga znalezionych przez mundurowych narkotyków to blisko 10 gramów marihuany i ponad 1 gram metaamfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przestępstwo posiadania środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
PROMOCJA ZAWODU POLICJANTA W UNIEJOWIE
Piękna pogoda, wodne atrakcje, tłumy ludzi i… policjanci. Już po raz drugi funkcjonariusze z poddębickiej i łęczyckiej komendy połączyli siły, aby promować swój zawód oraz dzielić się z najmłodszymi wiedzą o bezpiecznym, letnim wypoczynku.
To już kolejne wspólne działania mundurowych na terenie obiektu termalnego w Uniejowie. Lokalizacja policyjnego namiotu zachęcała, aby osoby wypoczywające w tym rejonie udały się właśnie w jego kierunku. Rodzice, młodzież, dzieci oraz seniorzy – na niebieskim stoisku każdy znalazł coś dla siebie. W spotkaniu z gośćmi uniejowskich term uczestniczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach i Łęczycy, którzy informowali młodzież i dorosłych o możliwości podjęcia służby w Policji oraz zasadach doboru. Podkreślali, że specyfika zawodu wymaga odpowiedzialności, wytrwałości oraz gotowości na różnorakie wyzwania. Funkcjonariusze w ramach działań informacyjnych „Dla każdego jest miejsce na drodze”, obdarowali dzieci i młodzież elementami odblaskowymi i upominkami. Seniorzy mieli możliwość poznać dzielnicowego oraz porozmawiać o założeniach aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, „Dzielnicowy Bliżej Nas” oraz „Moja Komenda”. Policjant pierwszego kontaktu informował także o metodzie oszustwa na wnuczka oraz akcji „Seniorze nie daj się oszukać”. Poziom zadowolenia gości niebieskiego namiotu, mundurowi „mierzyli” uśmiechem i dobrym humorem wczasowiczów, a tych nie zabrakło przez cały dzień.
źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/