WPADŁ Z NARKOTYKAMI

0
52
views

Uniejowscy policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu poddębickiego, który miał przy sobie środki odurzające. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

12 lipca 2021 roku około godziny 23:00 policjanci z Komisariatu w Uniejowie patrolując miasto, na jednej z ulic zauważyli zaparkowaną hondę, przy której stała grupa osób. Mundurowi postanowili skontrolować pojazd i będące przy nim osoby. Na widok policjantów jeden z mężczyzn zaczął się dziwnie zachowywać. Podczas kontroli okazało się, że powodem jego zachowania był fakt, iż  posiadał przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze zatrzymali 18-latka, gdyż miał przy sobie kilka dilerek z marihuaną oraz torebkę dilerkę z białym proszkiem. Wstępne badania przy pomocy testera narkotykowego wykazały, że to metaamfetamina. Łączna waga znalezionych przez mundurowych narkotyków to blisko 10 gramów marihuany i ponad 1 gram metaamfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przestępstwo posiadania środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

PROMOCJA ZAWODU POLICJANTA W UNIEJOWIE

Piękna pogoda, wodne atrakcje, tłumy ludzi i… policjanci. Już po raz drugi funkcjonariusze z poddębickiej i łęczyckiej komendy połączyli siły, aby promować swój zawód oraz dzielić się z najmłodszymi wiedzą o bezpiecznym, letnim wypoczynku.

To już kolejne wspólne działania mundurowych na terenie obiektu termalnego w Uniejowie. Lokalizacja policyjnego namiotu zachęcała, aby osoby wypoczywające w tym rejonie udały się właśnie w jego kierunku. Rodzice, młodzież, dzieci oraz seniorzy – na niebieskim stoisku każdy znalazł coś dla siebie. W spotkaniu z gośćmi uniejowskich term uczestniczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach i Łęczycy,  którzy informowali młodzież i dorosłych o  możliwości podjęcia służby w Policji oraz zasadach doboru. Podkreślali, że specyfika zawodu wymaga  odpowiedzialności, wytrwałości oraz gotowości na różnorakie wyzwania. Funkcjonariusze w ramach działań informacyjnych „Dla każdego jest miejsce na drodze”, obdarowali dzieci i młodzież elementami odblaskowymi i upominkami. Seniorzy mieli możliwość poznać dzielnicowego oraz porozmawiać o założeniach aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, „Dzielnicowy Bliżej Nas” oraz „Moja Komenda”. Policjant pierwszego kontaktu informował także o metodzie oszustwa na wnuczka oraz akcji „Seniorze nie daj się oszukać”. Poziom zadowolenia gości niebieskiego namiotu,  mundurowi „mierzyli” uśmiechem i dobrym humorem  wczasowiczów, a tych nie zabrakło przez cały dzień.

  • Na zdjęciu widać stoisko policyjne przy którym stoją funkcjonariusze i inne osoby. W tle widać radiowóz, zamek Uniejowski, drzewa.
  • Na zdjęciu widać stoisko policyjne przy którym stoją funkcjonariusze i chłopiec z rowerem. W tle widać radiowóz, zamek Uniejowski, drzewa.
  • Na zdjęciu widać stoisko policyjne przy którym stoją funkcjonariusze. W tle widać radiowóz i drzewa.

 

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ