WIEŚCI Z POWIATU

0
48
views

Obchody Święta Niepodległości w Belgii.

Zespół Pieśni  Dawnej „Jarzębina” z Brzegu  w dniach 08.11-12.11.2019 r. na zaproszenie Centrum Polskiego im. Ignacego  Jana Paderewskiego w Brukseli brał udział w obchodach Święta Niepodległości  w Belgii. Występy odbyły się w kościołach Polskich w Brukseli i  Antwerpii, w Parlamencie Europejskim oraz w Centrum Polskim. Zespół zaprezentował piosenki ludowe regionu łódzkiego dla Polonii w Centrum Polskim. Podczas uroczystości kościelnych  odbył się koncert  Pieśni Patriotycznych związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.
Wyjazd był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski w ramach promocji i rozwoju województwa łódzkiego.
Dla Polonii zgromadzonej w kościołach, w Centrum Polskim oraz Parlamencie Europejskim przygotowano materiały informacyjne dotyczące promocji województwa łódzkiego a także okolicznościowe pamiątki związane z Dniem Niepodległości. Występy cieszyły się dużym zainteresowaniem środowisk polonijnych.
Uczestnikami wyjazdu byli: Pani Małgorzata Komajda – Starosta Powiatu Poddębickiego wraz z pracownikami,  Pan Jerzy Zych – przewodniczący Rady Gminy w Pęczniewie, oraz przedstawiciele Rybackiej  Grupy Działania „Z Ikrą”.

 

źródło: Gmina Pęczniew

 

Będzie bezpieczniej przy szkole

Miło nam poinformować, że przy Zespole Szkół w Zadzimiu wykonana została modernizacja przejścia dla pieszych, która z pewnością poprawi bezpieczeństwo mieszkańców ale przede wszystkim uczęszczających do szkoły dzieci. Przedsięwzięcie to zostało zrealizowane przez Starostwo Powiatowe w ramach projektu pn. „Modernizacja przejść dla pieszych przy szkołach w powiecie poddębickim”, dofinansowane z Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018–2020”. W ramach zadania, przy placówce oświatowej w Zadzimiu powstało tzw. wyniesione przejście dla pieszych które zmusza kierowców do ograniczania prędkości, a także odpowiednie oznakowanie.

Potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa na tym odcinku drogi powiatowej samorząd nasz dostrzegał od dawna, jak również zgłaszali to dyrekcja szkoły oraz rodzice i opiekunowie dzieci. Dzięki dobrej współpracy z obecnymi władzami Powiatu Poddębickiego udało się zrealizować to długo oczekiwane rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo naszych najmłodszych mieszkańców.

 

DSC_0531.jpgDSC_0532.jpgDSC_0536.jpgDSC_0544.jpg

 

źródło: Gmina Zadzim

 

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W KONOPNICY ZAPRASZA NA KREATYWNE WARSZTATY MIKOŁAJKOWE PT.:”CIASTECZKOWY ZAWRÓT GŁOWY”

- plakat-1.png

źródło: Gmina Wartkowice

 

Mikołajkowy weekend atrakcji w Termach

W tym roku Mikołajki w Uniejowie potrwają cały weekend. Rozpoczną się w piątek 6 grudnia, a zakończą dopiero w niedzielę. Na jakie atrakcje można liczyć?

Zniżki na basen dla dzieci

Stało się już tradycją, że 6 grudnia, każde dziecko w czapce mikołajce może liczyć na zniżki na wejście do kompleksu termalno – basenowego. Ponadto dzieci z placówek oświatowych z terenu gminy Uniejów mogą liczyć na spotkanie z Mikołajem.

Żywa szopka

Od 6 grudnia będzie można podziwiać żywą szopkę bożonarodzeniową, do której od kilku lat zwierzęta dostarcza ZOO Safari w Borysewie. Ta wyjątkowa dekoracja świąteczna jest nie lada atrakcją, chętnie odwiedzaną zarówno przez małych i dużych. Również i w tym roku, urokliwy żłóbek będzie dostępny dla zwiedzających aż do 6 stycznia, a więc święta Trzech Króli.

Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber zaprasza na Jarmark produktów lokalnych, ekologicznych i tradycyjnych

Od piątku do niedzieli, 6-8 grudnia,  pomiędzy godziną 12:00 a 18:00 na terenie przed Termami Uniejów można będzie zaopatrzyć się między innymi w takie produkty jak: wędliny, ryby, chleby, ciasta, powidła, miody, sery, soki, jaja, makarony i wiele innych. Lokalne Koła Gospodyń Wiejskich raczyć nas będą gorącymi pierogami, zupami i innymi domowymi daniami z przepisu naszych babć. Wszystkie sprzedawane produkty pochodzą z gospodarstw ekologicznych, tradycyjnych prowadzonych na terenie województwa łódzkiego, a większość z nich wpisana jest na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Poza produktami spożywczymi będzie możliwość kupienia unikalnych ozdób świątecznych i drobnych upominków, które mogą stać się oryginalnym i wyjątkowym prezentem świątecznym, wykonanym własnoręcznie przez twórców ludowych.
Jeśli cenią Państwo wysoką jakość spożywanych potraw i chcą zaskoczyć swoich gości przy wigilijnym stole – nie może Państwa zabraknąć na naszym Jarmarku.

A.Ow.

źródło: Gmina Uniejów

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ