Widzew nie będzie grał w Chorzowie

0
35
views

byczyna...

 

 

 

Byczyna zamiast Chorzowa. Działacze Widzewa Łódź nie skorzystali z zaproszenia Ruchu Chorzów i swoje wiosenne mecze łódzki zespół rozgrywał będzie w Byczynie – pisze widzewlodz.pl. Informację tę potwierdziła także zarządzająca stadionem, dyrektor chorzowskiego MORiS-u, Alina Zawada. 

– Prezes Cacek oficjalnie potwierdził dzisiaj, że Widzew nie będzie występował przy Cichej. Jednocześnie podziękowano nam za chęć pomocy i zaangażowanie w przygotowania.

Pewne zatem jest, że tej wiosny łodzianie w roli gospodarzy będą występować na obiekcie w Byczynie. Tym samym Zarząd klubu zgodził się na odjęcie Widzewowi sześciu punktów na starcie przyszłego sezonu.

Pierwsze oficjalne spotkanie rozegrane w poddębickiej miejscowości odbędzie się w najbliższą sobotę (21 marca). Wtedy też podopieczni trenera Wojciecha Stawowego zmierzą się z Arką Gdynia. Pierwszy gwizdek sędziego kibice usłyszą o 14:00.

 

Komunikat RTS Widzew Łódź S.A.

W dniu dzisiejszym (19 marca 2015 r.) odbyło się wspólne spotkanie Rady Nadzorczej RTS Widzew Łódź S.A. (w obecności dwóch Członków RN) , Zarządu RTS Widzew Łódź S.A. i Prokurentów Spółki.
Głównym celem spotkania było omówienie sytuacji Klubu oraz ocena możliwości dalszego funkcjonowania Klubu,  głównie w kontekście możliwości wykonania przez Spółkę zawartego układu z wierzycielami oraz zagrożeń wynikających z tytułu procesu licencyjnego na sezon 2015/2016.

Po dokonaniu analizy obecnej sytuacji Spółki podjęto decyzję o:

1. Przygotowaniu memorandum informacyjnego i podjęciu działań zmierzających ostatecznie do ustalenia możliwości pozyskania finansowania, umożliwiającego kontynuację funkcjonowania Spółki w kolejnych dwóch sezonach oraz pozyskania do dnia 31 marca 2015 r. niezbędnych środków umożliwiających spełnienie wymogów finansowych Podręcznika Licencyjnego.

2. Podjęciu niezbędnych działań pozafinansowych umożliwiających przygotowywanie wniosku licencyjnego na sezon 2015/2016, a w szczególności uzyskanie z UMŁ dokumentów stwierdzających możliwość skorzystania i oszacowania kosztów wynajmu Stadionu Miejskiego przy Al. Unii, jako stadionu zastępczego w czasie budowy stadionu przy Al. Piłsudskiego, najpóźniej do dnia 25 marca 2015 roku.

3. Złożeniu do sądu stosownego wniosku w związku z zawartym układem z wierzycielami, uwzględniającego wyniki powyższych działań.

Niezależnie od powyższych ustaleń oraz ze względu na otrzymanie w dniu wczorajszym informacji z UMŁ o braku możliwości jakiegokolwiek większego  wsparcia finansowego oraz braku podmiotów chętnych do przejęcia  lub wsparcia Spółki dalszy sens istnienia Klubu, i wspierania go przez obecnych akcjonariuszy będzie zależał głównie od konsolidacji wszystkich widzewskich  środowisk  i  wspólnego działania na rzecz Widzewa Łódź.

Jednocześnie, ze względu na płynące głosy z wielu środowisk, nawołujące do przyjęcia ścieżki klubu ŁKS Łódź dokonano oceny efektów finansowych związanych z takim działaniem mając na uwadze  plan powrotu do Ekstraklasy. Przy założeniu corocznego awansu z poziomu IV ligi koszty takiego działania są dużo wyższe, niż przy tych samych założeniach koszty powrotu nawet z II ligi wraz ze spłatą układu z wierzycielami. Przy przyjęciu ścieżki gry od IV ligi każdy rok bez kolejnego awansu powoduje dodatkowe wysokie koszty funkcjonowania. Działania takie znacznie podnoszą ryzyko a bez zaangażowania miasta, jak i społeczności lokalnej nie mają żadnego logicznego uzasadnienia.


Źródło: widzewlodz.pl

 

 

 

 

Poprzedni artykułPiasek show …
Następny artykułInauguracja IV ligi
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ