0
37

widzew..

Niestety Widzew Łódź w I lidze …

Widzew Łódź przegrał w Bielsku-Białej z miejscowym Podbeskidziem 0:3 (0:1) i tym samym został pierwszym spadkowiczem z T-ME. „Górale” dzięki temu zwycięstwu zapewnili sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Widzew od początku spotkania prezentował się nieźle, ale przez bezmyślność jednego z obrońców stracił gola. W 21. minucie Povilas Leimonas nie dość, że dotknął piłki ręką we własnym polu karny, to później faulował jeszcze Fabiana Pawelę. Prowadzący zawody Marcin Borski nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem „jedenastki” był Dariusz Kołodziej.

W 51. minucie łodzianie byli blisko doprowadzenia do wyrównania. Z rzutu wolnego w poprzeczkę uderzył Marek Wasiluk.

Spadek z ligi Widzewa został przypieczętowany przez „Górali” w 59. minucie. Wtedy to Dariusz Łatka przejął piłkę w środkowej strefie boiska. Zagrał ją do Damiana Chmiela, a ten pięknym, mocnym strzałem zza pola karnego pokonał Patryka Wolańskiego. Piłka zanim wpadła do bramki odbiła się jeszcze od poprzeczki.

Dzieła zniszczenia w doliczonym czasie gry dokonał Krzysztof Chrapek, który podwyższył wynik na 3:0 dla Podbeskidzia.