Wojsko Polskie zaprasza ochotników do spędzenia części swoich wakacji na dobrowolnym, darmowym i ochotniczym szkoleniu wojskowym pod hasłem „Wakacje z wojskiem 2”. Zaplanowano 3 turnusy szkoleń w całej Polsce. Można wybrać dowolne miejsce i termin. Za 27 dni szkolenia każdy otrzyma brutto prawie 6 tys. złotych. Projekt wakacyjnej służby jest skierowany, przede wszystkim, do osób w wieku 18-35 lat (warunek-pełnoletność) – szczególnie do tegorocznych maturzystów, studentów, szukających pracy i zajęcia wakacyjnego.
Oferta „Wakacji z wojskiem” to ponad 70 lokalizacji w całym kraju. Można wybrać odpowiednią dla siebie jednostkę wojskową – czy to pod kątem odległości i terminu, czy też charakteru służby. Będzie można się sprawdzić m.in. jako żołnierz wojsk lądowych, marynarz, żołnierz desantu, czołgista, rakietowiec i wiele innych. Podczas turnusów tworzone są integrujące grupy rówieśnicze. Model szkolenia zakłada dobre doświadczenia, otwartość, elastyczność oraz relacyjność pomiędzy uczestnikami. Każdy turnus to strzelanie, przetrwanie w ternie, walka wręcz, taktyka wojskowa, szkolenia na pojazdach wojskowych, itd. To także kilka tys. zł uposażenia oraz unikalne doświadczenie zawodowe i życiowe. Dodatkowo, każdy ochotnik po takim szkoleniu będzie miał szansę na dłużej związać się z Wojskiem Polskim – czy to jako żołnierz aktywnej rezerwy, terytorials w WOT, żołnierz zawodowy, czy podchorąży akademii wojskowej.
Na szkolenia można zgłosić się w każdej chwili. Wystarczy wejść portal www.zostanzolnierzem.pl, zadzwonić na infolinię 800 180 110, otworzyć listę kontaktową projektu lub po prostu zgłosić się do każdego punktu rekrutacyjnego Wojska Polskiego lub danej jednostki wojskowej.
Urząd KNF – Konkurs
Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego ogłosił XIV edycję Konkursu o Nagrodę Przewodniczącego KNF za najlepszą pracę doktorską z zakresu rynku finansowego.
Celem Konkursu jest inspirowanie rozwoju rynku finansowego i jego innowacyjności poprzez zwiększanie zainteresowania środowiska akademickiego zagadnieniami związanymi z organizacją i funkcjonowaniem rynku finansowego oraz nadzorem nad tym rynkiem.
W XIV edycji Konkursu mogą wziąć udział autorzy prac doktorskich napisanych w języku polskim albo w języku angielskim, na podstawie których nadano stopień naukowy doktora w Rzeczypospolitej Polskiej w 2024 roku.
Informacje o Konkursie dostępne są na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego pod adresem www.knf.gov.pl, na podstronie „Edukacja finansowa/Konkurs na pracę doktorską” – link:
źródło: Gmina Zadzim