Obserwuj nas na Facebook

WAŻNE INFORMACJE Z POWIATU

SZANOWNI PAŃSTWO

Z uwagi na szybko rozprzestrzeniający się wirus SARS CoV-2 („koronawirus”) w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania dalszego roznoszenia oraz w trosce o nasze wspólne zdrowie wprowadza się ograniczenia w bezpośredniej obsłudze interesantów w Urzędzie Gminy w Dalikowie oraz w podległych jednostkach organizacyjnych do odwołania.
1. W celu załatwienia spraw w Urzędzie Gminy w Dalikowie należy kontaktować się telefonicznie, drogą mailową, korespondencyjnie lub przez platformę ePUAP (skrytka: ll370q6pcb/skrytka).
Urząd Gminy w Dalikowie Plac Powstańców 1, 99-205 Dalików,
e-mail: sekretariat@dalikow.eu
tel.(43) 678-01-83, 691 370 123.
2. W celu załatwienia spraw w podległych jednostkach organizacyjnych należy kontaktować się telefonicznie lub środkami
komunikacji elektronicznej:
– Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dalikowie
tel. 669 200 123, (43) 678-01-83,
email gops@dalikow.eu
– Centrum Usług Wspólnych w Dalikowie
tel. 691 541 251
email: cuw@dalikow.eu
3. Zawiesza się pracę kasy i przyjmowanie wpłat.
4. Obsługa interesantów w sprawach pilnych może odbywać się tylko po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod nr tel.(43) 678-01-83, 691 370 123, Urząd Stanu Cywilnego 665 482 955.
5. Zawiesza się przyjęcia interesantów przez Wójta Gminy Dalików.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia, nasze działania realizowane są dla dobra wszystkich osób przychodzących do budynku Urzędu Gminy i wszystkich osób pracujących w tym budynku.

INFORMACJA DO POBRANIA

 

SZANOWNI PAŃSTWO

Z uwagi na szybko rozprzestrzeniający się wirus SARS CoV-2 („koronawirus”) w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania dalszego roznoszenia oraz w trosce o zdrowie pracowników Urzędu Gminy i osób korzystających z naszych usług wprowadza się ograniczenia w bezpośredniej obsłudze interesantów do odwołania.
Mieszkańcy gminy i inni interesanci mogą załatwiać swoje sprawy w urzędzie telefonicznie, drogą mailową, korespondencyjnie lub przez platformę ePUAP (skrytka: ll370q6pcb/skrytka)
Urząd Gminy w Dalikowie Plac Powstańców 1, 99-205 Dalików, e-mail: sekretariat@dalikow.eu, tel.(43) 678-01-83, 691 370 123
Bardzo przepraszamy za utrudnienia, nasze działania realizowane są dla dobra wszystkich osób przychodzących do budynku Urzędu Gminy i wszystkich osób pracujących w tym budynku.

INFORMACJA DO POBRANIA

źródło: Gmina Dalików

 

Ograniczenia w pracy Urzędu Gminy Wartkowice

Szanowni Państwo,

z uwagi na szybko rozprzestrzeniający się wirus SARS CoV-2 (koronawirus) w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania dalszego roznoszenia oraz w trosce o nasze wspólne zdrowie, wprowadza się ograniczenia w bezpośredniej obsłudze Interesantów w Urzędzie Gminy Wartkowice oraz w podległych  jednostkach organizacyjnych do dnia 25 marca 2020 r.

1. W celu załatwienia spraw w Urzędzie Gminy Wartkowice należy kontaktować się telefonicznie pod nr tel. 43 678 51 05 lub środkami komunikacji elektronicznej urzad@wartkowice.pl lub przez platformę ePUAP.

2. W celu załatwienia spraw podległych jednostkach organizacyjnych UG Wartkowice należy kontaktować się telefonicznie lub środkami komunikacji elektronicznej:

– Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wartkowicach – tel. 43/ 678-58-47, e-mail: gops@wartkowice.pl

– Gminny Zespół Obsługi Oświaty – tel. 43/8 678-55-35, e-mail: gzoo@watkowice.pl

– Gminna Biblioteka Publiczna w Wartkowicach – tel. 43/ 678 56 11, e-mail: bibiloteka@wartkowice.pl

3. Zawiesza się pracę kasy i przyjmowanie wpłat.

4. Obsługa interesantów w sprawach pilnych może odbywać się tylko po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym  pod nr tel. 43 678 51 05.

5. Zawiesza się  przyjęcia interesantów przez Wójta Gminy Wartkowice.

Nasze działania podejmowane są dla dobra Nas wszystkich, prosimy o wyrozumiałość.

 

Komunikat o wstrzymaniu poboru podatku rolnego, podatku leśnego i podatku od nieruchomości od osób fizycznych na terenie gminy Wartkowice

 

Komunikat o wstrzymaniu poboru podatku rolnego, podatku leśnego i podatku od nieruchomości od osób fizycznych na terenie gminy Wartkowice

            Urząd Gminy Wartkowice informuje o wstrzymaniu poboru podatku rolnego, podatku leśnego i podatku od nieruchomości od osób fizycznych na terenie gminy Wartkowice prowadzonego w drodze inkasa przez sołtysów oraz wpłat indywidualnych w kasie urzędu do dnia 25 marca 2020 roku.

Zaleca się dokonywanie wpłat należności z tytułu  podatków i opłat  drogą elektroniczną.

Podatnicy nie będą obciążeni konsekwencjami z tytułu ewentualnych  opóźnień w płatnościach.

 

Zawieszenie funkcjonowania Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów

Z uwagi na szybko rozprzestrzeniający się wirus SARS CoV-2 („koronawirus”) w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania dalszego roznoszenia oraz w trosce o zdrowie mieszkańców Gminy Wartkowice do dnia 25 marca 2020r. zawiesza się funkcjonowanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów zlokalizowanego na terenie Oczyszczalni Ścieków w Wartkowicach ul. Łąkowa 4.

Bardzo przepraszamy za utrudnienia, nasze działania realizowane są dla dobra wszystkich mieszkańców Gminy Wartkowice.

źródło: Gmina Wartkowice

 

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Uniejowie nieczynny w poniedziałek (23.03)

Informujemy, iż w dniu dzisiejszym (poniedziałek, 23 marca br.) Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Uniejowie będzie nieczynny.

W pilnych sprawach można kontaktować się telefonicznie bezpośrednio z dyrektorem M-GOPS, p. Jolantą Figurską, pod numerem 603-935-219 lub z dyżurującym pracownikiem Urzędu Miasta w Uniejowie (ul. Bł. Bogumiła 13), pod jednym z następujących numerów:  63-288-97-40 lub 63-288-97-44. Kontakt telefoniczny w godzinach 9.00 – 17.00.

Jednocześnie informujemy, iż dyżur pracownika M-GOPS w Uniejowie jutro i w pozostałe dni powszednie pozostaje bez zmian (wt. – pt. w godz. 8.00 – 16.00).

Przepraszamy za utrudnienia!

 

Przedsiębiorco, aby odroczyć płatność ZUS musisz złożyć e-wniosek

Ważna informacja dla przedsiębiorców, chcących skorzystać z jednego z elementów rządowej „tarczy antykryzysowej”. Z powodu epidemii Koronowirusa ZUS zawiesza obowiązek płatności składek przez przedsiębiorców.

Aby skorzystać z możliwości odroczenia składek ZUS na trzy miesiące, trzeba złożyć jedynie uproszczony wniosek, którego wzór znajdziecie Państwo w linku poniżej:

www.zus.pl

 

Nie odwołuj podróży, zmień termin. Wspierajmy turystykę

Polska Organizacja Turystyczna wspiera oddolną akcję branży turystycznej „Nie odwołuj podróży, zmień termin. Wspierajmy turystykę”. Każdy z nas ma bardzo dobre wspomnienia z podróży, urlopu. Pomóżmy branży turystycznej w tym trudnym czasie.

Pandemia koronawirusa SARS-Cov-2, wywołującego chorobę COVID-19, to zagrożenie nie tylko dla zdrowia i życia, ale również polskiej, europejskiej i światowej gospodarki. W szczególnie trudnej sytuacji jest branża turystyczna. Odwoływane podróże, rezerwacje w hotelach, pensjonatach, brak klientów w restauracjach czy zamknięte muzea to ogromny cios dla turystyki. Jeżeli zarezerwowałeś w ostatnim czasie wycieczkę, pobyt w hotelu czy stolik w restauracji – nie odwołuj. Skontaktuj się z podmiotem, u którego dokonywałeś rezerwacji i poproś o zmianę terminu. Gwarantujemy, że w większości przypadków spotkasz się z pozytywnym odzewem.

Koronawirus kiedyś minie, a my tymczasem pomóżmy branży turystycznej przetrwać ten trudny okres!

 

Czasowe wstrzymanie handlu na targowisku miejskim w Uniejowie

W związku z obowiązującym od 14 marca na terenie całego kraju stanem zagrożenia epidemicznego, informujemy, że handel na targowisku miejskim w Uniejowie zostaje czasowo wstrzymany do odwołania.

Wprowadzone przez rząd obostrzenia mają na celu powstrzymanie gwałtownego przyrostu zakażeń koronawirusem. Zgodnie z wytycznymi, ograniczono m.in. handel w galeriach miejskich i wprowadzono zakaz organizowania zgromadzeń powyżej 50 osób.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców na czas trwania pandemii, wprowadza się zakaz prowadzenia zorganizowanego handlu na placu targowym przy ul. Dąbskiej w Uniejowie, na którym w czwartki odbywa się tzw. targowisko. Zakaz nie dotyczy działających na terenie parkingu punktów sprzedaży zniczy i wiązanek.

W związku z tym, w najbliższy czwartek 19 marca, targ nie odbędzie się. Zakaz obowiązuje od dnia ogłoszenia (16 marca 2020 r.) do odwołania. O wszelkich zmianach będziemy Państwa informowali za pośrednictwem strony www.uniejow.pl oraz kanałami komunikacji sms.

źródło: Gmina Uniejów

 

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Szachowa przygoda w Balatonboglár

W dniach 12-19 lipca odbył się trzeci Młodzieżowy Obóz Szachowy im. Wacława Felczaka w malowniczym mieście Balatonboglár na Węgrzech. W obozie uczestniczyło 12 uczniów wraz z opiekunami ze szkół z gminy Uniejów. Głównym celem obozu było wzmacnianie i pielęgnowanie

FALSTART TERMALNYCH Z PODDĘBIC

MECZE SPARINGOWE Termy Poddębice – Zjednoczeni Stryków 1:3 (0:2) Niestety casting nowych zawodników wypadł bardzo blado, ponieważ brakło jakości u tych zawodników, ale i też ci aktualni, zderzyli się ze

TERMALNI Z PODDĘBIC I GLKS JUŻ W TRENINGU

Termalni z Poddębic już po wakacjach i urlopach. Na pierwszym treningu pojawiło się 23 zawodników, w tym 9 testowanych, wśród nich jedna niespodzianka. Zawodnicy z Poddębic, przygotowują się w Centrum

ZMIANY W TERMALNYCH Z UNIEJOWA

Z funkcji trenera 1. zespołu zrezygnował Przemysław Nowak. Wraz z nim z klubu odchodzi jego asystent Bartosz Łuczak. Dziękujemy obu trenerom za wszystkie lata spędzone w naszym klubie, zarówno jako