Warsztaty z mistrzynią Otylią Jędrzejczak

0
145
views

W największym tegorocznym OTYLIA SWIM TOUR, który odbył się w Łodzi, uczestniczyło ponad trzystu młodych adeptów pływania, w tym dwie uczennice Szkoły Podstawowej w Uniejowie: Eliza Marosik i Ana Marciniak.

Otylia Jędrzejczak – Mistrzyni Igrzysk Olimpijskich w pływaniu, multimedalistka Mistrzostw Świata, Europy i Polski, Trzykrotna rekordzistka Świata, rekordzistka Europy, trzykrotnie wybierana Najlepszym Sportowcem Polski po zakończeniu kariery postanowiła aktywnie włączyć się w popularyzację pływania w Polsce. Poprzez swoją Fundację organizuje cykl jednodniowych warsztatów OTYLIA SWIM TOUR na pływalniach w całym kraju. Warsztaty skierowane są do nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów i instruktorów pływania, rodziców oraz przede wszystkim do młodych pływaków.

Niestety ze względów organizacyjnych w warsztatach mogły uczestniczyć tylko dwie osoby ze Szkoły Podstawowej w Uniejowie. Wiedzę swoją poszerzali też instruktorzy pływania Karolina Marosik i Szymon Bugajak, którzy na co dzień prowadzą zajęcia z pływania dla dzieci na uniejowskich basenach.

Cały dzień warsztatów był bardzo intensywny i podzielony został na kilka bloków oraz zajęć tematycznych. Były więc zajęcia ogólnorozwojowe, zdrowego stylu życia, spotkania z dietetykiem, psychologiem sportowym no i oczywiście zajęcia w wodzie.

Na nowoczesnej pływalni w Zatoce Sportu w Łodzi przygotowano 25 torów do pływania, na których młodzi pływacy w wieku 9-14 lat doskonalili technikę pływania pod okiem najlepszej w historii polskiej pływaczki i jej sztabu szkoleniowego.

źródło: uniejow.net.pl

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułPARTNERZY PODDĘBICKIEJ LIGI HALOWEJ
Następny artykułNOWY 2019 ROK
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ