W powiecie poddębickim będzie nowa miejscowość. Gdzie się znajduje?

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w przyszłym roku jedna z miejscowości w gminie Dalików zmieni nazwę. O zmianę wystąpili sami mieszkańcy, którzy nie chcą być więcej kojarzeni z popularnymi w PRL-u PGR-ami.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w przyszłym roku jedna z miejscowości w gminie Dalików zmieni nazwę. O zmianę wystąpili sami mieszkańcy, którzy nie chcą być więcej kojarzeni z popularnymi w PRL-u PGR-ami.
Miejscowość, o której mowa to Sarnów, a dokładniej liczący około stu mieszkańców Sarnów-PGR.

– Mieszkańcy nie chcieli, by miejscowość miała rozszerzenie PGR, źle im się to kojarzyło, dlatego zabiegali o jej zmianę – mówi Radosław Arkusz, wójt gminy Dalików. – Przeprowadziliśmy konsultacje w tej sprawie i ustaliliśmy wspólnie, że miejscowość będzie nazywać się Sarnów-Osiedle.

Deputat z PGR

Jeszcze około 40 lat temu sytuacja była odwrotna. Dość powiedzieć, że wielu mieszkańców zabiegało o mieszkanie w miejscowości, która miała w nazwie rozszerzenie PGR.

– Mieszkańcy takiej osady mogli liczyć na deputaty, zainteresowanie było więc duże – mówi wójt Radosław Arkusz.

.

O zmianie zdecyduje MSWiA

Uchwały Rady Gminy w sprawie nazwy zmiany została już podjęta.

– Zebraliśmy już wszystkie dokumenty i przekazaliśmy do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które podejmuje decyzje w takich spawach – mówi wójt gminy Dalików. – Czekamy teraz na odpowiedź.
Jeśli zmiana zostanie zatwierdzona, nastąpi najpewniej na przełomie roku.

źródło: naszemiasto.pl

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PODDĘBICCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WŁAMANIAMI

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Aby pozostawiły tylko radosne wspomnienia, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego majątku przed wyjazdem. W dniu Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów poddębicki dzielnicowy informował mieszkańców

ZAPROSZENIE NA ZAWODY STRAŻACKIE

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zmagania druhów ochotników z terenu Gminy Poddębice odbędą się w niedzielę 30 czerwca br. w Niemysłowie. Początek zaplanowano na godz. 12.   KLUB STRZELECKI RCS